IDENIM, Mango'nun tarihin en popüler giysisini, kimlik ve çevreye saygı ile birleştirdiği önerisi.

Denim, varoluşundan bu yana en demokratik kumaş olarak kendini kanıtladı ve Mango da, çok yönlülüğü ile gönülleri kazanacak ikon denim parçalardan oluşan yeni koleksiyonunu piyasaya sürüyor.

#MangoTogether

Idenim, moda tarihindeki en popüler giysinin başrolde olduğu, çok yönlülüğü ve her kişiliği ve tarzı kolayca yansıtma özelliğine değer veren Mango kampanyası. Mango, sürdürülebilirlik konusundaki duyarlılığını Sonbahar/Kış 2020 sezonunda %100 sürdürülebilir kadın Denim Koleksiyonuyla devam ettiriyor .

Görsel sanatçı Lua Balua, dansçı ve kareograf Emma Chadwick, görsel yönetmen Emily Rosser ve model ve hümanist Indira Scott, bu koleksiyonun başrollerini paylaşıyorlar ve her biri stilini ve kendi yorumunu denim aracılığı ile gösteriyor ve çalışmalarındaki ögeleri fotoğraflara ekliyor. Aynı zamanda, erkek koleksiyonunda da tasarımcı Brett Robinson ile model ve moda tasarımcısı Alex J Ordóñez, denimin günlük yaşamda önem teşkil ettiği iki farklı profil sunuyor.

Mango kişiliği güçlendiren ve kendi tarzını ifade etmeye yardımcı olan giysiler öneriyor. Bu koleksiyon ile denim, herkesin zamansız giysileri çok yönlü bir şekilde kombinleyebileceği, genel görünümleri hayal edebileceği ve diğer giysilerle beraber kullanabileceği bir ifade aracını temsil ediyor.

İşte Brett Robinson'ın özel söyleşisi...

Seni sanat dünyasına hangi faktörler itti?

İnsanların bir yabancının yaptığı bir sanat eserine bakıp gülümsemesi ve birşeyler hissedebilmesi beni buna iten en büyük faktördü diyebilirim.

Sanatın aracılığıyla vermek istediğin mesaj nedir?

Garip olabilirsiniz. Konformist olup toplumun size sokmaya çalıştığı şekillere girmek istememeniz tamamen anlaşılabilir. Herşey doğru bakış açısı ile güzel olabilir.

Mango ile işbirliğinize olumlu bakma sebebiniz neydi?

Moda sektörünün tartışmasız en genç ve başarılı sanatçıları Alex ve Ilona sayesinde oldu. Bu kadar yetenek, Mango gibi ikonik bir marka ile birleşince hayır demeniz oldukça zor oluyor.

Bize bir gününüzden bahseder misiniz? Nasıl bir rutininiz var?

 New York harika bir şehir. Sokaklarında yürüyerek herhangi bir sorununuzu çözebilirsiniz. İnsanlar ile temasa geçmeden, kahvemi içip, işlerimle ilgilenmeye başlarım.

Sağlıklı kalmak için neler yaparsın?

Esnemeye bayılıyorum. Dostum Declean ise beni aralıklı oruç diyetine başlattı. Kendimi çok iyi hissettiriyor ve çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim. CrossFit de sıkça yapıyorum.

Moda ile olan ilişkin nasıl?

Moda ile olan ilişkimi aslında Rupert Holmes’ın ‘Escape’ isimli şarkısı ile tanımlayabilirim!

Mango’yu 3 kelime ile anlat desek?

Akıllı, sade ve cool!

Mango’nun Denim koleksiyonundan en sevdiğin parçalar?

Hepsini çok sevdim! Tüm parçalar güzel.  

Genç yetenklere tavsiye verilmen istenseydi ne söylemek isterdin?

Kendinizi beğenmeye çalışın. Hepimiz gizlice o kadar rekabetçi olduk ki kendimize biraz daha iyi davranmamız gerekiyor diye düşünüyorum.