Tatil, deniz, kum, güneş… Tüm bunlardan sonra geriye kalan tek şey bronzluğumuz ve bunu mümkün olan en uzun seviyede korumak istememiz çok normal. Peki bronzluğu bir süre daha korumanın bir yolu var mı? Vereceğimiz önerileri uygularsanız, bu soruya cevabımız evet! İşte bronzluğun etkisini uzatacak ipuçları…

Soğuk duş alın +

Bronzluğun süresini uzatmak için soğuk duş alın. Sıcak duştan kaçının. Sıcak su kurutup cildi soyabilir. Banyodan sonra, her zaman uygun bir yağ veya krem ile tüm vücudunuzu nemlendirmeye dikkat edin.

Cildinizi nemlendirin +

Cildi beslemek ve düzgün nemlendirmek çok önemli. Krem, vücut yağı veya losyonu tüm vücudunuza sabah duştan sonra, aynı zamanda yatmadan önce uygulayın. Yüz kreminizi kullanırken, boyun ve dekolte bölgenizi emlendirmeyi unutmayın. Ve günde birkaç kez krem ile ellerinizi nemlendirmeyi de atlamayın.

View this post on Instagram

L A I D B A C K 🇬🇷💙 Take 3

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart) on

Vücut peelingi +

Cildi sağlıklı tutmak, güzel bronzluğu kaybetmemek için onu yenilemek önemlidir. Haftada bir veya iki kez nazik bir vücut scrubı kullanın, ölü hücreleri kaldırmaya ve cildin soyulmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Peelingden sonra ılık suyla yıkayın ve nemlendirici uygulayın.

Zengin bir diyet +

Parlayan cildi korumak için, beta karotenler açısından zengin gıdalar tüketmelisiniz. Bunların çoğu tatlı patates, kayısı, mango ve havuçtur. Beta-karoten serbest radikallerin etkilerinden vücudu korumaya yardımcı olan bir provitamin ve antioksidandır.

View this post on Instagram

L’Olivier 💚

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart) on

Su için +

Vücudunuzu nemli tutmak için yeterince su içtiğinizden emin olun. Su, hücre ömrünü uzatır (yani altın cilt yüzeyinin de!)

Beyaz giysiler giyin! +

Beyaz bluzlar, elbiseler veya tulumlar; bronz cildin etkisini artırmak için harika hilelerdir. Cildinizin altın rengiyle kontrast yaratmış olacaksınız.