Third Wave Coffee trendinin yeni mekanı Private Reason, alışılmışın dışında bir konsept ve yorumla 19 Mayıs’ta kapılarını Bebek müdavimlerine açtı. Mahallenin Gurme Kahvecisi olarak misafirlerine sıcak ve samimi ev ortamını hissettiren bu cozy mekan, dekorasyonu ile de tüm kahve severlerin şimdiden büyük beğenisini kazanmış durumda.

THIRD WAVE COFFEE TRENDİNİN YENİ MEKANI PRIVATE REASON KAPILARINI BEBEK'TE AÇTI

Private Reason’ın kurucusu, aynı zamanda Açıkhava Reklam Sektörünün önde gelen isimlerinden Reklam2010’un da kurucusu olan Vardar Topçu. Açtığı bu mekanla, 16 yıldır
sürdürdüğü reklamcılık hayatına gıda sektörünü de eklemiş oldu. En ince ayrıntısına kadar büyük bir titizlikle hazırlanan mekanı, dünyanın dört bir yanından getirilen nitelikli kahvelerin mis gibi kokusu sarıyor.

THIRD WAVE COFFEE TRENDİNİN YENİ MEKANI PRIVATE REASON KAPILARINI BEBEK'TE AÇTI

Colombia’nin 2014 “Cup of Excellence” ödüllü (Mükemmellik Ödüllü) kahvesinden, Jamaica Blue Mountain’a, Panama Boquete’den Indonesia Sulawesi Toraja’ya, Kenya Karuriri’den Ethiopia Yirgacheffe’e kadar birçok nitelikli kahve, Japanese Syphon’dan V60’a, Chemex’den Nel Drip’e, Cafe Solo’dan Aeropress’e kadar çok değişik demleme çeşitleriyle sunuluyor. Soğuk kahvelerden özellikle kendi yorumlarıyla yaptıkları Espresso Tiramisu, Half&Half, 12 saatte demlenen Cold Drip’in denenmesi tavsiye edilir. Kahvelerin bir kısmı mekan içinde kavruluyor ve kahve severlere kilo ile de satılıyor.

THIRD WAVE COFFEE TRENDİNİN YENİ MEKANI PRIVATE REASON KAPILARINI BEBEK'TE AÇTI

Alışılmış Third Wave Coffee Shop’lardan farklı olarak, açık mutfağından günün her saatinde, hiçbir katkı malzemesi kullanılmadan çıkartılan sağlıklı ve hafif yiyecekler de ön planda Private Reason’da. Artisan Tost’lar, Panini’ler, makarnalar, salatalar, haftanın her günü sunulan ve yöresel lezzetlerden oluşan %100 manda sütünden üretilmiş kaymaklı kahvaltı, homemade granola’lar, birbirinden lezzetli pastalar, parfeler, cookie’ler, gerçek çikolata, çilek ve şam fıstığından yapılmış macaron’lar, sağlıklı meyve suları (pancar, elma, limon ve zencefil karışımlı olanı mekanın favorilerinden) smoothie’ler, frozen’lar… Kısa bir süre sonra yapılacak workshop’larla kahve severlere nitelikli kahvenin özellikleri ve demleme çeşitleri de anlatılacak. Her gün 07:00 – 00.00 arası açık olan bu mekan, özellikle Bebek’te erken saatlerde yürüyüş ve koşu yapan sporseverlerin de uğrak yeri.

facebook.com/privatereason

instagram.com/privatereason

twitter.com/privatereason

pinterest.com/privatereason

Total
0
Shares

Bir cevap yazın