Bu yazı bir tutulmaya hazırlanırken dikkate almanız gereken noktaları gösterecektir. İlk olarak iki deyimi tanımlayalım: Güneş tutulması ve Ay tutulması.

Güneş tutulması Ay, Güneş ile Dünya’nın arasına geldiği zaman ve Güneş’in ışığını kestiği zaman oluşur. Güneş tutulması daima yeniaydır ve yeni başlangıçları vurgulama eğilimindedir.

Ay tutulması Dünya, Ay ile Güneş’in arasına geldiği ve Güneş’in Ay’dan yansıyan ışığını kestiği zaman oluşur. Ay tutulması daima dolunaydır ve çoğu zaman bitişleri ve tamamlanma noktalarını vurgular.

Şimdi, sizi beklenmedik bir şekilde etkiledikleri zaman tutulmalarla en iyi şekilde başa çıkabilmeniz için aklınızda tutmanız gereken bazı noktaları gözden geçirelim.

 

güneş tutulması nasıl izlenir

1) Tutulmalar horoskoplarımızdaki dramatik “joker” kartlarıdır. Oldukça hızlı bir şekilde bir evrim ve olgunluk seviyesinden, daha yüksek başka bir seviyeye geçebilmemiz için bizi sarsarlar.

2) Tutulmalar büyük yaşamsal olayların haberlerini getirirler: Bir bebeğin doğumu, evlilik, terfi ya da kariyerde yükseliş, önemli bir seyahat, hayati bir iş anlaşmasının imzalanması, bir insanın kendi işini kurması, ev satın almak ya da satmak, ülkenin öbür ucuna taşınmak, eve bir hayvan almak (ya da kaybetmek), ameliyat veya sağlıkla ilgili önemli bir gelişme, üniversiteden mezun olmak (tutulma üniversite eğitiminin başladığı tarihi de vurgulayabilir), boşanmak, kitap yayınlamak ve diğerleri.

Ayrıca önemli buluşmalar ve ayrılıklar ya da birinin işini değiştirmesi, tutulmalarda sık rastlanan olaylardandır. Ne olursa olsun, evrenin sizi ilerletmeye niyetli olduğu belirginleşecek.

3) Bir tutulmayı izleyen olaylar, normal bir yeniay ya da dolunayın getireceği olaylardan daha fazla ağırlığa sahip olacaktır. Aslında bir tutulma turbo yeniay ya da dolunay gibidir – çok daha fazla güç ve enerjiyle yüklüdür. Tutulma sanki kaderinizde yazılıymış gibi görünen bir olay getirebilir. Eğer yıldız haritanızda tutulmanın etkilediği bir gezegen varsa, hayatınızda hiç beklemediğiniz yön değişiklikleri olabilir. Tutulmanın sizi etkilemesi için mutlaka burcunuzda oluşması gerekmiyor. (Daha fazla bilgi edinmek için kendi yorumunuza bakın.)

4) Eğer bir tutulma doğum gününüze denk geliyorsa, onu izleyen sene kesinlikle olaylarla dolu olacaktır. Hayat tarzınızda ya da yıldız haritanızın bir bölümüyle ilgili alanda büyük değişimler yaşayabilirsiniz.

9 mart güneş tutulması

5) Eğer bir tutulma doğum gününüze, doğum gününüzün yakınlarına ya da yükselen burcunuzun herhangi bir derecesine denk geliyorsa, sağlığınıza dikkat edin zira her zamankinden daha fazla yorgun olabilirsiniz.

6) Tutulma yakınlarında duyduğunuz haberleri ciddiye alın. Genellikle bir durumu tersine çevirme imkanı yoktur. Eğer tutulma sırasında biri hoşunuza gitmeyen bir haber getirirse, en azından gelecek dört ay içinde bu durumu değiştirme şansınızın fazla (hatta belki de hiç) olmadığının farkına varın. Bu haberleri itiraz edilemeyen kararlar olarak görün ve ilerlemeye çalışın.

7) Tutulmalar hayatınızda dokundukları alanlara, gerçeğin parlak ışıklarını tutarlar. Tutulmalar çoğu zaman aydınlatıcı olarak görev yapar ve farkında olmadığınız bir durumu ortaya çıkarırlar. Aynı zamanda önemli yaşamsal kararlarda katalizör görevi üstlenirler. Ayrıca bir tutulma sırasında yakınınızdaki bir insanın gerçek karakterini en sonunda anlayabilirsiniz.
8) Bir tutulma sizi etkilemese bile (kendi burcunuzun yorumunda anlatacağım), yine de sadece kendi çevrenizde değil, tüm dünyada genel anlamda müthiş bir hareketlenme olduğunu fark edeceksiniz. Medya yeni haberlerle dolu olacak.

Özel hayatınızda, arkadaşlarınız ve aileniz gibi yakın çevrenizdeki insanlardan pek çok önemli hayati haber duyabilirsiniz (#2 daha önce listelediğimiz gibi). Bu zamanda başkalarına yardım etmeniz istenebilir, onun için programınızı hafif tutmaya bakın. Hayatın büyük bir ivmeyle hızlanarak ileriye doğru akıp gittiğini hissedebilirsiniz.

9) Tüm tutulmalarda bir şey biter ve yeni bir şey başlar. Bir tutulma dönemi sırasında, başladığınız yere geri dönüşü olmayan ve yepyeni bir yere giden bir köprünün üzerinde yürüyormuş hissine kapılabilirsiniz. Arkanızdaki kapı kapanır ve kilitlenir. Geriye dönemezsiniz zira tutulmadan sonra, daha önce sizin için hiçbir zaman net olmayan şeyleri bilecek ve anlayacaksınız. O bakımdan, artık gerçekten de eve dönemezsiniz.

10) Bir tutulma sırasında ultimatom vermeyin ve büyük kararlar almayın. Sabırla bekleyin ve birkaç hafta sonra havada daha az statik elektirik olduğu zaman harekete geçin. En iyisi kendiniz bir şey başlatmadan başkalarının mesajlarına tepki vermektir. Diğer bir deyişle böyle zamanlarda harekete geçmek yerine başkalarını dinlemek daha iyidir.

Diyelim ki, bir anlaşma imzalamanız gerekiyor, eğer bu anlaşma tutulma zamanı karşınıza çıktıysa sorun yok zira anlaşmayı siz başlatmadınız, başkası başlattı. Yine de diyelim ki, erkek ya da kız arkadaşınızla önemli bir konuşma yapacaksınız çünkü mutsuzsunuz. Bunu tutulmadan çok daha sonra yapın.

İlki, birinin talep ettiği şeye cevap verme eylemi (iyi), ikincisi ise tutulma zamanı sizin karar verdiğiniz bir eylem (pek iyi değil) oluyor. Eski çağlardaki astrologlar, bir tutulma zamanı harekete geçerseniz, planınız beklediğiniz şekilde yürümez diye yazmışlardır. İşte bu nedenle tutulma zamanı başkalarının fikirlerini dikkate almalı, ama o zamanda kendi kendinize yeni bir teklif ya da karar vermemelisiniz.

11) Bir tutulma sırasında kendinizi her zaman olduğunuzdan çok daha fazla duygusal hissedebilirsiniz, özellikle de bu bir ay tutulması ise (dolunay). Görüşünüz zayıf ya da bilgi parçaları eksik olabileceğinden, duyduklarınız hakkında düşünmek için mümkün olduğu kadar fazla zaman kazanın. Eğer size biri yeni bir teklif ile gelirse, üzerinde çok dikkatli düşünün. Ancak her yönüyle inceledikten sonra hoşunuza gidiyorsa devam edin.

12) Tutulmalar tarafından getirilen haberlere – çoğu zaman hiç yoktan ortaya çıkan – çok çabuk cevap vermek gerekebilir. Tüm zekanızı kullanın! Daha önce denildiği gibi, normal programınızı mümkün olduğu kadar hafif tutun, zira anında ilgilenmeniz gereken bir şey ortaya çıkabilir.

13) Bir tutulmayı “iyi” ya da “kötü” olarak yargılamakta aceleci davranmayın – tutulmalar ani olaylar getirirler ama onların gerçek anlamını anlamak haftalar sürer. Eğer bir tutulma yüzünden acı çekerseniz, evrenin sizin için daha iyi bir şey düşündüğünü aklınızdan çıkarmayın. Sabırlı ve açık olun

14) Tutulmalar, yapabileceğinizi hiç düşünmediğiniz şeyleri yapmanıza yardımcı olurlar. Örneğin kitap yazmak, ya da albüm yapmak için bir teklif alabilirsiniz. Tutulmalar bazen size yeni bir kapıyı açarlar – daha önce girmeniz imkansız olan bir kapıyı.
20 mart güneş tutulması
15) Tutulmalar, zaman kavramımızla oynarlar. Aylar ya da yıllar geçmesi gerektiğine inandığınız olayları bir anda kapınıza getirirler. İşte size bir tutulmanın nasıl işleyeceğine dair bir örnek:

Alışık olmadığınız güzel bir arazide at biniyorsunuz. Yolun üç kilometre ilerisinde (hayatın sonraki bölümünde) yüksek bir taş duvarı (ciddi bir engel ya da büyük bir proje) atlamanız gerektiği söyleniyor. Manzara (hayat) dikkatinizi dağıtıyor ve aniden karşınızda belirene kadar bu engeli unutuyorsunuz. Atlamaya (risk almaya) hazır olduğunuzu hissetmiyorsunuz, zira o duvarı atlayıp sağ kalacağınıza inanmıyorsunuz! Bu sizin için büyük bir aşama! Ama yine de yapmak istediğiniz bir şeyi simgeliyor, o nedenle (korku ve istek gibi) çelişkili duygular içindesiniz. Belki de geçici bir panik yaşayacak ya da durmak isteyeceksiniz. Yine de atınız (içsel gücünüz) atlamak için eğitilmiş ve siz dizginleri çekmeye fırsat bulamadan, kendinizi havada uçarken buluyorsunuz. At sizin adınıza bunu yapıyor. Mükemmel bir şekilde yere iniyorsunuz. Atınız da, siz de iyisiniz – ama eliniz ayağınız titriyor.

 

16) Tutulmanın zamanlamasıyla ilgili bir bilgi. Tutulma tarafından size getirilen bir mesajı genelde tutulmanın oluştuğu tarihin dört gün yakınlarında alırsınız ama her zaman değil. Hatta bazen bir dolunay ay tutulmasının etkisini iki hafta öncesinde ya da altı ay sonrasında başka bir gezegen gelişmeleri tetiklediği zaman hissedebilirsiniz. (Yine de çoğunlukla haberler tutulma sırasında ya da bir ay sonrasında ve artı ya da eksi dört gün içinde ortaya çıkacaktır – bu eğer hemen bir şey olmazsa izlemeniz gereken zaman dilimidir.)

17) Tutulma yakınlarında aldığınız TÜM haber ve sinyallere dikkat edin. Çoğu zaman haberler çok belirgin ve dramatik bir şekilde ortaya çıksa bile bazen bu haberler bir dedikodunun parçası ya da gizli bir sır gibi belli belirsiz ortaya çıkabilir.

18) Güneş tutulmaları, ay tutulmalarından farklı bir şekilde çalışır ve başlangıçları vurgular. (Bir şey yine bitiyor olabilir ama dikkatiniz bu bitişten çok bir başlangıç üzerine yoğunlaşmıştır.) Değişimler aylar boyunca aşama aşama gerçekleşebilir. Yine de, bu değişimlerin haberleri ve zamanlaması çoğu zaman bir sürpriz olarak gelir. Eğer bir güneş tutulması doğum gününüze ve birkaç gün yakınlarına düşüyorsa, bunun etkilerini kesinlikle tüm sene boyunca hissedeceksiniz. Değişimler bir sonraki doğum gününüze geldiğinizde tamamlanmış olacak.

 

Total
12
Shares

Bir cevap yazın