Moda dünyası adına bir Oscar töreni düzenleseydik, geçtiğimiz yılın ‘oyuncusu’ inanılmaz çıkışıyla mikro ikonik çantalar olurdu… Fendi’den Louis Vuitton’a, Chanel’den Dolce&Gabbana’ya lüks segmentteki tüm markalara, kült hâline gelen çantalarını ufacık boyutlara ölçeklemeyi şart koşan trend, bu sezonun da fenomeni olmaya devam ediyor.

 

Geçtiğimiz sezonunun yükselen yıldızı hiç şüphesiz mikro ikonik çantalar oldu. Durumu şöyle özetleyelim… İlk olarak moda haftalarının aranılan simalarının elinde, defilelerin baş döndüren atmosferinde boy göstermeye başlayan bu kendi küçük, etkisi oldukça büyük parçalar kısa sürede neredeyse herkesin olmazsa olmazı hâline gelmeyi başardı. Öyle ki, ‘shopping bag’ olarak boy gösteren modelleri bile kendine uydurdu, oversized parçaların hâkimiyetindeki sezonda aykırı duran yegâne detay olmasıyla da gönlümüzü resmen fethetti. Gün içerisinde çantamızdan ayıramadığımız olmazsa olmaz hayat kurtarıcılarımızı bile bir önem sırasına koyduran bu parçalar, sevimlilikleriyle işlevi hakkındaki tüm soru işaretlerini aklımızdan bir çırpıda siliyor. Tüm markalardaki yansımasıyla, sektörün yeni küçük devini yakından tanımaya davetlisiniz!

 

ikonik mikro çantalar fa

PRADA

Markanın ikonik Saffiano modelinin mini boyutu, Chiara Ferragni ve Daria Shapovalova’nın da favorisi.

 

PicMonkey ikonik mikro çantalar kk

SAINT LAURENT

Cool olmanın sınırlarını markanın imza renkleri olan kırmızı, saks mavi ve siyahı taşıyan Mini ‘Sac de Jour’ ile zorlamaya sonuna kadar varız! Ya siz?

 

ikonik mikro çantalar yy

DOLCE&GABBANA

Çantanızı işlevinden tamamen sıyırıp, görünümünüzü tamamlayan bir aksesuar olarak kullanmak istiyorsanız sizi böyle alalım. Mikro Sicily’nin renkleri bunun için ideal!

 

ikonik mikro çantalar f

CHANEL

Neredeyse her çanta modelini trende adapte eden marka, Alexa Chung ve Poppy Delevingne’i yörüngesine çoktan aldı. Açıkçası biz de Mini Flap mi, Mini Quilted mi, karar verebilmiş değiliz!

 

ikonik mikro çantalar 4

LOUIS VUITTON  

Ne yaparsa kendine hayran bırakan Rihanna’nın yeni gözdesi de Mini Alma modeli…

 

ikonik mikro çantalar 55

3.1 PHILLIP LIM

Okyanus ötesinden trend için seçilen model, ikonik ‘Pashli’ olmuş. Bizim favorimiz ise pudra pembe tonlarındaki ufaklık!

 

ikonik mikro çantalar 2

TOD’S

Kredi kartlarınız, cep telefonunuz ve favori rujunuz için yer ayıran Mikro D-Cube,  moda haftalarının aranılan ismi Brezilyalı blogger Helena Bordon’un da elinden düşmeyenler listesinde.

 

ikonik mikro çantalar 88

CELINÉ

Tanıştıralım,  Celiné Nano Shopping Bag… İlerleyen haftalarda tüm sokakları fethedecek!

 

ikonik mikro çantalar 5

 

GIVENCHY

Joan Smalls, favori  markası  Givenchy’den vazgeçmiyor; tercihini Mikro Pandora’dan yana kullanıyor.

 

ikonik mikro çantalar ll

 

HERMÈS

20’li yıllara bugünün perspektifinden bir bakış sunan Mini Kelly, aksesuarda klasikten vazgeçemeyenlerin de trende ayak uydurmasını sağlıyor.

 

ikonik mikro çantalar

FENDI

Ve elbette Anna Dello Russo! İşte yeni trendlerin en sıkı takipçisinin favorisi Fendi Mini Baguette. Üstelik kendisi hacim sorununu da birden fazla mikro çanta kullanarak çözmüş.

 

ikonik mikro çantalar 22

DIOR

Sayısız renk ve desen alternatifiyle karar vermemizi imkânsız hâle getiren Mini Lady Dior, kırmızı halının da yıldızı…

 

ikonik çantalar

CHLOÉ

Biraz sadelikten yanaysanız, Chloé’nin ikonik modeli Marcie’nin mini boyuna göz atmanızda fayda var. Alternatifleriniz bununla da sınırlı değil; Drew, Elsie ve Clare, ölçeklenen diğer modellerden…

 

PINAR AYTAŞ

 

 

Total
3
Shares

Bir cevap yazın