“27. The Bodrum CUP” yine dostluğa, barışa yelken açıyor

19-24 Ekim 2015  “Bodrum-Gümüşlük-Leros-Yalıkavak Palmarina-Bodrum”

Akdeniz’in en büyük deniz festivali olan “Uluslararası The Bodrum Cup Yelken Yarışı”, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Palmarina Bodrum ana sponsorluğunda 19-24 Ekim tarihleri arasında 27. kez start alacak. The Bodrum Cup komşumuz Yunanistan ile ilişkilerimizde gerek dostluk, gerekse ticari bağların güçlenmesine katkı sağlarken, yat sektörünün yanı sıra Ege Denizi’nde barışa da önemli katkıda bulunuyor ve ülkemiz zenginliklerini, yat turizminin gelişimini tüm dünyaya başarı ile tanıtıyor.

4.Gün_A240487

The Bodrum Cup, dünyadaki benzeri organizasyonlardan farklı olarak, denizcilerin konuklarıyla da beraber yarıştıkları kendine özgü yarışlardan biri. The Bodrum Cup, mavi yolculuklarla ünlenmiş guletlerin yanı sıra diğer yelkenli kategorilerinin de katılımına olanak sağlıyor. Genelde ülkemiz tersanelerinde üretilen ahşap yatların seyir halinde sergilendiği, kesintisiz 27 yıldır devam eden, geleneksel bir “Deniz Sergisi”.

Era Bodrum Yelken Kulübünün 1989 yılında başlattığı The Bodrum Cup Yelken Yarışları, çeyrek asırlık bir gelenek halinde, kesintisiz olarak her yıl Ekim ayının 3. haftasında yerli ve yabancı deniz tutkunlarının yoğun katılımlarıyla devam ediyor.

00085[1024x681x24BPP]

Bir hafta boyunca, iki ülkede, deniz ve karada yarış atmosferinin yanı sıra bir dostluk, barış festivali şeklinde gerçekleşen The Bodrum Cup, bu özelliği ile SKALITE 2013 ödülünü kazandı.

The Borum Cup Yelken Yarışları, geçmiş yıllarda olduğu gibi kortej yürüyüşü ve kampana töreniyle başlayacak. Yelken yarışlarıyla beraber The Bodrum Cup klasiklerinden “Instabodrumcup” fotoğraf yarışması, “Mavi Yolculuk Mutfağı” yemek yarışması ve kostüm yarışması aktivitelerine bu yıl yenileri eklenerek devam edilecek.

Her yıl deniz tutkunlarının merakla beklediği, yelken dünyasının önemli yarışlarından biri olarak kabul edilen, Uluslararası The Bodrum Cup Yelken Yarışları, bu yıl Palmarina Bodrum ana sponsorluğunda Bodrum’dan başlayıp, Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina ve Bodrum olmak üzere 5 etaptan oluşacak.

BODRUMCUP

PROGRAM:

20 Ekim            Bodrum-Gümüşlük Etabı

21 Ekim            Gümüşlük-Leros Etabı

22 Ekim            Leros-Leros Etabı

23 Ekim            Leros-Yalıkavak Palmarin Etabı

24 Ekim            Yalıkavak-Bodrum Etabı

 

www.bodrumcup.com  

facebook.com/bodrumcup

Bir cevap yazın