1 Ağustos 2019 günü Aslan burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, astronomide Ay’ın evrelerinden ilkidir. Yeni Ay, Ay ve Güneş’in aynı takım yıldızında bir araya geldiği dönem. Birçok insan için yeni bir başlangıcı, farkındalık sürecini ve önemli kararların alındığı bir dönemi temsil eder. En yakın ritüel ne zaman diye sorarsınız bugün yani 31 Temmuz!

Yeni Ay ritüellerini merak ediyorsanız işte birbirinden zevkli 7 ritüel:

Niyet tutmak ve Yazmak

Net ve yapabildiğiniz kadar spesifik olan niyetlerinizi oluşturmak için kendinize biraz zaman ayırın. “Asla olmaz”, “Boş yere hayal kurmama gerek yok” demeden içinizden geçen ve olmasını istediğinizi her şeyi not alın. Sadece evreni bilgilendirmiş olmayacaksınız aynı zamanda gerçekten neyi istediğinizi de göreceksiniz.

Mum Yakın

Ayın en karanlık gecesinde bir mum yakmak, hayatımıza biraz daha fazla ışık getirme arzumuzu gösterir. Sadece mumu tutun, şükran ve sevgi duygularınızı toplayın ve evrenden beklentilerinizi dile getirin.

Yeni Bir Şeye Başlayın

Yeni ay, her ay ay döngüsünün en verimli günüdür. Yeni bir şeye başlamak için mükemmel bir zaman olsaydı, kesinlikle yeni ay olurdu! Yeni bir kursa başlayın, bir işe başvurun, tutkunuzun peşinden gidin ve yeni olan her şeye kapınızı açın.

İlk Buluşmaya Çıkın

Yeni bir şeye başlamaktan bahsettiğimizde aklımıza ilk buluşma geliyor. Evren, enerji ve olasılıkla doludur yeni bir ilişki için belki de mükemmel bir zamandır. Denemeden bilemezsiniz…

Liste Hazırlayın

Daha önce konuştuğumuz niyetleri, onları büyütmek istiyorsanız, kalbinizin arzusunu dile getirirken evrenin göz önünde bulundurmasını istediğiniz tüm ayrıntıların bir listesini yapın.

Niyetiniz yeni bir iş bulmaksa: Ofisiniz nerede olacak? Çalışma saatleri nasıl olacak? Patronunuz nasıl olacak? Ne tür projeler üzerinde çalışacaksınız? Aynı aşk için de geçerli. Ne tür bir ilişki istiyorsunuz? Eşinizle eğlenmek için ne yapıyorsunuz?…

Listeyi yapabildiğiniz kadar detaylı yapın. Buradaki fikir, oraya vardığınızda bu yeni durumun neye benzeyeceğine dair bir görüntü oluşturmaktır, böylece sizin için gerçekten neyin anlamlı olduğuna odaklanabilirsiniz.

Kutsal Bir Alan Hazırlayın

Yeni ay, kendi sihrinizi yapmak ve evinizde kutsal bir yer ayarlamak için en uygun zamandır. Meditasyon yapacağınız, tezahür ettirdiğiniz ve kendinizi yansıtan yerin enerjisini temizlediğiniz zamandır.  

Kendi Ritüelinizi Hazırlayın

Kendi ritüelinizi yapmak her yeni ayda, yapmayı taahhüt ettiğiniz bir dizi uygulama oluşturma meselesidir. Meditasyon yapmak, yoga dersi almak veya bir liste yazmak kadar basit olabilir.

Her ne ise birkaç niyet tohumunu yansıtmak ve dikmek için biraz zaman harcadığınızdan emin olun. Yeni ayı, hayallerinize erişmek için hatırlatma olarak kullanın.

Total
0
Shares