golden key

Golden Key Chalet, eski Yunan mitlerine uzanan gelenek mistletoe”nun getirdiği aşk, huzur ve mutlulukla, bedeninizi ve ruhunuzu şımartmaya davet ediyor. 19 Aralık 2014 Cuma tarihinden itibaren yeni sezonunu açan Golden Key Chalet, bu yılbaşında da yeni yılı mutlu karşılamanın anahtarını sunacak.

Doğa ve butik otelciliğin en gözde markalarından Kartalkaya Golden Key Chalet, yılbaşında tüm konuklarını, kökeni mitolojik devirlere kadar uzanan eski bir geleneğin eşliğinde ağırlamaya hazırlanıyor. Lezzet doruğu organik mutfağı,  sağlıklı ve afrodizyak lezzetleri, Köroğlu Dağları’nın heybetli ve göz alıcı manzarası karşısında jakuzi ve spa keyfi ile bölgenin en gözde mekanlarından olan Golden Key Chalet, konuklarına yeni yılı mistletoe (Ökseotu) altında karşılama fırsatı sunuyor. Kökeni eski Yunan mitlerine uzanan geleneğe göre; “mistletoe” altında yapılan evlilik tekliflerinin reddedilmediğine, aşklar gelişip filizlendiğine, bu bitkinin altında birbirini öpen kişilerin de ömür boyu mutlu olacağına inanılıyor. Konuklarına unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşatmayı amaçlayan Golden Key Chalet, yeni sezona yeni etkinlikler ve aktivitelerle hazırlandı.

 

Huri KİRİŞ Sergisiyle Sezona Sanatsal Bir Başlangıç

Sanatın tüm dallarına destek veren Golden Key Chalet, 19 Aralık 2014 Cuma günü yağlı boya tabloları ile tanınan genç ressam Huri KİRİŞ’in sergisiyle sezona kapılarını açıyor. Kariyeri boyunca pek çok ulusal ödül alan KİRİŞ, geçmişten gelen izlerin günümüze yansımalarını resimlerine yansıtıyor.

 

Kişisel Yaşam Koçu Zeki DOĞULU İle Meditasyon

Golden Key Chalet konuklarını 20 Aralık 2014 Cumartesi ünlü yaşam koçu Zeki DOĞULU ile ruhsal huzurun sınırlarını aşmaya davet ediyor. DOĞULU, nefes, ruh ve beden arasındaki en önemli köprü olan meditasyon uygulamasında; ruhsal uydumuza bağlanıp, farkındalığı arttırıcı meditasyon ve nefes teknikleri paylaşacak.

golden key gündüz

Aslıhan EKİTMEN İle Mekanlar Kötü Enerjilerden Arınıyor

Golden Key Chalet, 19-21 Aralık 2014 tarihlerinde mekân arındırma, tasarım hizmeti ve danışmanlığı veren mimar Aslıhan EKİTMEN ile yeni yılı mekân ve enerji temizliği yaparak karşılamaya davet ediyor. Mekân enerji temizliği çalışmasında; eski yaşanmışlıklardan kalmış, birikmiş ve akamayan enerjiler temizleniyor. Yapının bulunduğu yerdeki geopatik yani toprak altından gelen olumsuz doğal enerji alanları bulunup, dengeleniyor. EKİTMEN, gerçekleştireceği workshop da mekân ve enerji temizliğinde binlerce yılın bilgeliği ile hazırlanmış “Alaim- i Sema” kokularından faydalanarak, mekanları olumsuz enerjilerden arındırmanın ve yüksek enerjili mekanlar yaratmanın sırlarını paylaşacak.

 

Natalie GÖKYAY ‘ın Nefis Ekmek, Pasta Tarifleriyle Lezzet Şöleni 

Golden Key Chalet sezona lezzetli bir giriş yaparak, 19-21 Aralık 2014 tarihlerinde yemeğe aşkla bağlı “Natali Tarifler & Anılar” kitabının yazarı ve “Patisserie” adlı programın sunucusu Natalie GÖKYAY’ı ağırlayacak. Uzun yıllar farklı kültür ve geleneklerin mutfaklarıyla ilgili eğitim alan GÖKYAY’la, mis gibi kokan ekmekler, tatlı tuzlu tartlar ve pastalar yapmayı öğrenerek yeni yılı lezzet şöleniyle karşılama fırsatı bulacaksınız.

 

Hande KASAPOĞLU’nun El Emeği Göz Nuru Takı Sergisi

Golden Key Chalet, 19-21 Aralık 2014 tarihlerinde yıllarını profesyonel hayata verdikten sonra hayatının geri kalanını büyük bir aşk duyduğu takılara veren takı tasarımcısı Hande KASAPOĞLU’nun takı sergisine ev sahipliği yapacak. KASAPOĞLU, sergisinde günümüz teknolojisine meydan okurcasına kendi elleriyle yaptığı gümüş, altın ve doğal taştan oluşan zarif takılarını meraklısıyla buluşturacak.

 

Türkiye’nin En İyi Dj’leri Golden Key Chalet’te

Golden Key Chalet bu sezon her hafta sonu ağırlayacağı farklı Dj’lerle konuklarına eğlence dolu geceler yaşatmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin en popüler gece kulüpleri ve otellerinde DJ ve müzik direktörlüğü yapan Hakan Kabil, Metin Cansaray ve Orçun Ersan, Enis Çelenk gibi Dj’ler sergileyeceği performanslarla unutulmaz gecelere imza atacaklar.

Golden Key Kartalkaya

Yılbaşı Gecesi Ediz BAHAR’ın Güçlü Performansıyla Eğlence Zirvede Yaşanacak

Golden Key Chalet yeni yılı huzur dolu ortamında eğlence ve lezzet dolu karşılayarak unutulmaz kılmak isteyen konukları için ideal bir program sunuyor. Usta şeflerin ellerinden çıkmış Türk ve Dünya mutfağının en özel lezzetlerinin bulunduğu yılbaşı menüsüyle konuklarına ziyafet yaşatacak Golden Key Chalet, Sezen Aksu, Alessandro Saffina, Ferhat Göçer gibi sanatçılara eşlik eden Ediz BAHAR’ın eşsiz canlı performansıyla eğlenceyi zirveye taşıyacak. Eğlence dolu gece DJ performansıyla devam edecek.

 

Monami Boya Sponsorluğunda Ressam Nadin AKINCI İle Çocuk Atölyesi

Golden Key Chalet, çocukları sömestr tatilini en keyifli ve verimli şekilde geçirmeleri için; Nadin AKINCI’nın çocuk atölyesine davet ediyor. 6-7 Şubat 2015 tarihlerinde Monami Boya sponsorluğunda gerçekleşecek olan atölyede; uzun yıllardır çocuk atölyeleri düzenleyen ressam Nadin AKINCI ile resim yapmayı öğrenen çocuklar; yaratıcılığın sınırlarında eğlenceli zaman geçirecekler.

 

Natali GÖKYAY ile Lezzetli, Şifalı ve Eğlenceli Çocuk Menüleri

Bu sömestr tatilinde de çocukların kalbine giden yol Golden Key Chalet’ten geçecek. 30 0cak-1 Şubat 2015 tarihlerinde “Natali Tarifler & Anılar” kitabının yazarı ve “Patisserie” programın sunucusu Natali GÖKYAY, şifalı ve eğlenceli çocuk menülerinin sırlarını paylaşacak.

 

Sevgililer Günü’nde Refloksoloji ile Farklı Bir Deneyim

Kar tanelerinin yumuşacık, masum dokunuşunu Sevgililer Günü’nün romantizmiyle harmanlayan Golden Key Chalet, bedeninizi, ruhunuzu ve sevgilinizi şımartmaya davet ediyor. 13-15 Şubat 2015 tarihlerinde refloksoloji uzmanı Dr. Pravin HAUSAL’ın 12 bin yıllık geçmişe sahip, Mısır ve Çin kökenli refloksoloji uygulamasıyla çiftler; tüm kötü enerjilerinden arınarak kendilerini ve ilişkilerini yenilenmiş hissedecekler.

 

Ferin BATMAN ile “Ekinoksta Bahar Detoksu”

Golden Key Chalet, baharı Ferin BATMAN’ın “Ekinoksta Bahar Detoksu” ile karşılayacak. BATMAN’ın 21 Mart 2015 Cumartesi günü gerçekleştireceği “Büyük Bahar Temizliği” workshop unda, bedenimiz ve ruhumuz doğayla birlikte canlanıp, yenilenecek. “Türk Yemekleriyle Diyet”, “Düşük Kalorili Pratik Tarifler”, "Diyabet Mutfağı" ve “Metropol Diyeti” adlı kitaplarının yazarı, Beslenme Uzmanı Ferin BATMAN, detoks ve diyet önerileri sunarken, detoks ve diyet sonrasında nasıl beslenilmesi gerektiğiyle ilgili bilgiler de paylaşacak.

 

Kar Altında Jakuzi Keyfi

Golden Key Chalet, terasında bulunan “5 Elements SPA Merkezi”nin eşsiz dağ manzarası ve sunduğu alternatif hizmetleriyle bedeninizin yanı sıra ruhunuzu da önemsiyor. SPA merkezinde hot tube, sauna, buhar banyosu, vücut bakımları, çiftlere özel bakımlar ve masaj gibi birçok özel hizmetten yararlanabilir ya da fitness salonunu veya yüzme havuzunu tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel jakuzi seansıyla vücudunuzda bulunan tüm negatif yükleri üzerinizden atarak yeniden doğuşu hissetmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 

Mistletoe (Ökseotu) Hikayesi

İskandinav mitolojisinde yer alan bir hikayeye göre; bir İskandinav tanrıçası olan Frigga, oğlu güzellik ve iyilik tanrısı Balder’in gördüğü kötü bir rüyayı yorumlatır. Bu rüyanın yorumu korkunçtur, Balder’in ölümünü işaret etmektedir. Bunun üzerine tanrıça Frigga, yeryüzünde bulunan bütün canlılara, oğlu Balder’e zarar vermemeleri için yalvarıp yakarır, bir tanesini ise unutur, o da ökseotudur. Balder’in bir tek ökseotu ile öldürülebileceğini öğrenen kötü niyetli Loki, ökseotundan bir ok yapar ve o okla Balder’i öldürür. Frigga günlerce gecelerce tüm doğaya oğlunu diriltmesi için yalvarır, gözyaşları ökseotunun üzerine düşer, oralardan küçük beyaz çiçekler yeşerir. Balder bu kadar dua üzerine dirilir. Anne tanrıça Frigga, bu mutlu anı kutlamak için ökseotunun altında tek tek bütün canlıları öper. O gün bugündür, yeni bir yıla girerken ökseotu altında öpüşmek uğur, şans, mutluluk ve şükran simgesidir.

 

Bir cevap yazın