HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT&SPA 2

  • Sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın en iyi otelleri arasında yer aldığını dünya çapında saygın ödülleri alarak kanıtlamaya devam eden Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA, tatilini eşsiz bir deneyim olarak hatırlamak ve yeniliklerle yenilenmek isteyenler için sezonu yeniliklerle açtı

 HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT&SPA 1

Art arda kazandığı ödüllerle sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın en iyi otelleri arasında yer aldığını kanıtlayan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA, tatilini eşsiz bir deneyim olarak hatırlamak isteyenler için sezonu yeniliklerle açtı.

HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT&SPA 4

En son, Mart 2015’te “Hilton Mükemmellik Ödülü – BrandAwards of Excellence”ı alarak Avrupa’nın Hilton otelleri içinde “olağanüstü performans gösteren” 5 otelden biri olarak seçilen Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa, 2011 ve 2013 yıllarında da aynı ödüle layık görülmüştü. Önceki yıllarda TUI İngiltere tarafından verilen “En İyi A’laCarte Otel – Altın Ödülü”nün de aralarında bulunduğu dünyanın en saygın ödüllerine layık görülen otel, Akdeniz ve Ege’nin en güzel buluşma noktalarından birinde konfor, huzur ve eğlence arayanlar için yeni sezona “merhaba” dedi.

HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT&SPA 3

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA’daki en önemli yeniliklerden ikisi çocuklu aileler düşünülerek geliştirildi. Mayıs ayının ilk haftası yenilenmiş bir şekilde faaliyete başlayacak olan “Carpi Kidz Paradise”, 4-12 yaş grubuna hitap eden 400 metrekare kapalı alanı ve toplam 1.450 metrekare hacmi ile adeta “çocuk oteli” boyutlarına taşındı. Carpi Kidz Paradise’da açık ve kapalı aktivite odaları, kapalı sineması, bebek oyun ve uyku odası, mini amfi tiyatrosu ve açık oyun alanlarından oluşan pek çok yeni etkinliklere yer verildi.

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA’da yine Mayıs ayında faaliyete başlayacak olan çocuklar kadar yetişkinlerin de doğal hayatı deneyimlemeleri için geliştirilen bir diğer bölüm “Mini Hayvanat Bahçesi-Zooland ” oldu. Kümes hayvanlarından çiftlik hayvanlarına kadar pek çok çeşide yer verilen bölüm, çocukların eğlenceli zaman geçirmeleri kadar macera yaşamaları için de özel bir peyzajla tasarlandı.

HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT&SPA 5

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA’daki bir başka yenilik ise tamamen doğal yaşam esas alınarak geliştirildi. “Organik bahçe”, 500 metrekarelik alanda yeniden yapılandırılırken, misafirlerin kendi bitkilerini yetiştirmeye olanak tanıyacak şekilde düzenlendi. Ayrıca mini hayvanat bahçesi içerisinde evcil hayvanı olan misafirler için “Evcil Hayvan Evi”ni de tasarlayarak hizmete sunmaya hazırlanan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA’daki yenilikler bunlarla sınırlı değil. Otel, sezon içinde duyuracağı yenilikler ve işbirlikleriyle misafirlerine özel deneyimler yaşatmaya hazırlanıyor.

DENEYİMLENECEKLER LİSTESİNE GİRMESİ GEREKEN GÜZELLİKLER

Hilton Hotels & Resort markasının Türkiye’deki ilk Resort oteli olan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA, şu anda her biri konforun ince ayrıntılarıyla planlanmış ve döşenmiş 410 odasıyla hizmet veriyor. Sarıgerme yöresinin dağ, nehir ve denizle çevrili eşsiz manzaralarına açılan otel, sadece iyi tasarlanmış odalarıyla değil, daha pek çok kışkırtıcı güzelliğiyle misafirlerine hizmet sunuyor. Bunlardan biri de her birinde ayrı lezzetlerin keşfedilebileceği “6 eşsiz restoran”. Gastronomik bir maceraya çağıran restoranlarda Türk mutfağından Uzakdoğu lezzetlerine, Hint, Balık ve İtalyan mutfağına kadar uzanan geniş bir tat yelpazesini deneyimlemek mümkün.

HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT&SPA 6

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA’nın kışkırtıcı ve davetkâr bölümlerinden biri de “barlar”. İçkinizi muhteşem Hilton ön bahçesinin manzarasına karşı yudumlamak için tercihiniz “Roof Rouge Bar” olsun. Dalaman Çayı kıyısındaki “Breeze” i ve havuz başındaki “Citrus Bar”ı da deneyimlenecekler listenize not etmelisiniz.

Tüm bu barlar, içkinizi yudumlamanız için zengin bir seçenek yelpazesi sunuyor gibi görünüyor olabilir. Ancak, 5 ayrı barın iç içe bulunduğu “Barlar Sokağı”nı görünce “zengin yelpaze”nin gerçekten farklı bir anlam taşıdığını göreceksiniz.

HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT&SPA 7

Kışkırtıcı ve davetkâr güzellikler kuşkusuz, bu hizmetlerle sınırlı değil. Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA’da özel hizmetler ve özel bir tasarımla yapılandırılmış “Elysion Spa”, 6.000 metrekarelik bir alana yayılmış. Bu büyüklük, Elysion Spa’ya “bölgenin en büyük Spa”sı unvanını kazandırıyor. Ancak, Elysion Spa’nın tek özelliği bölgenin en büyüğü olması değil. Spa’da 22 adet VIP bakım odası, VIP Hamamlar ve dilerseniz Spa deneyiminizi kendi özel odanızda alabileceğiniz spa merkezine çok yakın olarak konumlandırılmış “Honeymoon Dublex Suit”ler yer alıyor. İsmini ve konseptini Roma ve Helen kültüründen alarak Helenistik dönemin büyüsünü günümüze taşıyan Elysion Spa’da Uzakdoğu’nun egzotik atmosferi Türk gelenekleriyle birleştirilmiş. Vücudu toksinlerden arındıran terapiler, besleyici masaj bakımları, bölgesel peeling uygulamaları; dünya masaj literatüründeki masaj teknikleri ve terapi yöntemleriyle özel eğitimli Türk ve Bali’li profesyonel bir ekip tarafından yapılıyor.

HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT&SPA 8

DENİZLE ARANIZDA SADECE KUMSAL OLSUN

Gazebo Evleri, Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA’da “mutlaka deneyimlenecekler listesi”nde yer alması gereken güzelliklerden bir diğeri. Gazebo Evleri, 650 metre uzunluğundaki özel kum plajı bulunan otelde eşleri ya da aileleriyle, gün boyunca özel buttler servisi almak isteyen misafirler için tasarlanmış. Gün boyu yiyecek ve içecek hizmetlerinin sunulduğu, dinlenirken huzurlu anlar yaşamak ve hoşça vakit geçirmek isteyen misafirler için farklı büyüklükte ve 3 ayrı tipte tasarlanmış plaj evleri; “Gazebo”, “ Grand Gazebo” ve “Jacuzzili King Gazebo”lardan oluşuyor. King Gazebo’yu tercih eden misafirler için açık havada jakuzi keyfi 2014 yılında olduğu gibi, bu sezon da trend olmaya devam edecek…

HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT&SPA 9

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA çocuklar ve gençler için oluşturulan “Prive Teen Club” ile de eğlenceli ve yaratıcı günlük aktivitelere ev sahipliği yapıyor. “Hilton Dalaman Sarıgerme Teenager Konsepti”, 13 –17 yaş grubu genç misafirlerin tatilden tüm beklentilerine cevap verebilecek aktiviteler sunuyor. Gençler, gündüz açık alanda yapılan spor aktivitelerinin dışında, “Teenager Kulübü” olan “PriveTeen”de zihinsel, sanatsal ve eğlenceli faaliyetlerde bulunabiliyor.

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA, ilkbahar ve sonbahar sezonunda ısıtılan “Yetişkin ve Çocuk Aquaparkları” keyfi ile de çok eğlenceli. Ayrıca çocukların vazgeçilmez eğlencesi ısıtmalı çocuk havuzu, hayvanlar aleminden birçok karaktere ev sahipliği yapıyor. Kurbağa Kaydırak ve Balık Kaydırak’ın yanı sıra  Zürafa, Mantar ve Palyaço Duşlar 0-4 yaş çocukların havuz keyfini ikiye katlıyor.

 

Dalaman Havalimanı’na sadece 15 dakika mesafede yer alan otel, mavi tur güzergâhındaki Göcek Limanı’na, 5000 yıllık bir geçmişe sahip Dalyan’a, Fethiye Ölüdeniz’e yakın konumu ile de dikkat çekiyor…

www.hiltondalaman.com

Total
0
Shares

Bir cevap yazın