Yılın en şanslı gününün önemini Astrolog Şebnem Ekşib yorumladı ve detaylıca kaleme aldı. Keyifli okumalar!

 

“Beni takip edenler bilirler, her yıl düzenli olarak duyurduğum özel bir gün vardır. Buna bitmeyen enerjiye sahip gün, Akşaya Tritiya denir. Bu günü “Şanslı Gün” olarak da çevirebiliriz. Şanslı gün bu sene Mayıs ayına denk geliyor.

YILIN EN ŞANSLI GÜNÜNDE NELER YAPMALI

Akşaya günleri her sene özel bir hesapla belirlenen ve denk geldiği günün etkilerinin potansiyelinden ziyade, enerjisinin farklı olduğuna inanılan özel bir zamandır. Hint astrolojisinde günlük enerjileri hesapladığımız ve sadece bu sisteme göre çalışan bir sistem bulunur ve buna “muhurta” deriz.

Muhurta tekniklerini içeren yazılarımı günlük etkiler başlığı ile bilhassa sosyal medya hesaplarımdan duyuruyorum. Akşaya günü ise bu tekniklerin dışında, tamamen kendine has çalışan özel bir zamandır. Bizdeki kandiller ve özel günlerin bir benzeri olarak bu tip zamanlar vedik astroloji sistemi içinde bulunur ve kullanılır. Ve tüm bunlar içinde Akşaya günü oldukça kıymetli etkilere sahip adeta bir fırsat niteliğindedir. O gün başlanan konularda şansınızın yüksek olacağına inanılır.

Bu yıl 8 Mayıs Pazar günü tüm gün ve 9 Mayıs Pazartesi günü öğleye kadar özel bir zaman aralığından geçeceğiz. Akşaya günü doğu sisteminde Vedalar dediğimiz özel bilgi bütünlüklerinin yazıya ilk kez geçirildiği gün olarak bilinir. Binlerce yıl önce yaşayan ustalar vedalar gibi çok kıymetli bu bilgi bütünlüğünü (ki Hint Astrolojisi yine bu bilgi bütünlüğünün yani vedaların bir parçasıdır) yazıya ilk kez geçirirken akşaya gününü hesaplamışlar.

Bu günün en önemli özelliği Güneş ve Ay olarak bildiğimiz ve astrolojide ışıklar olarak tabir edilen iki enerji kaynağı gezegenin, o gün boyunca kendi enerji ve etkilerini en üst düzeyde tutmaları ve yüceldikleri burçlarda olmaları ile bağlantılıdır. Bu yıl 8 Mayıs günü gezegenler geri harekette olmalarına rağmen bugünün etkileri yine de güçlü olacak.

Total
9
Shares

Bir cevap yazın