RAHAT YÜRÜYEBİLECEĞİNİZ 6 YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI MODELİ (1)

Topuklu ayakkabılarla yürümek bazılarımız için neredeyse düz ayakkabıdan daha rahatken; spor ayakkabılara alışanlarımız için bir eziyet anlamına gelebilir. Eğer bu yaz mini elbiseleriniz ve şortlarınızla bacaklarınızı topuklu ayakkabılarla ödüllendirmeye karar verdiyseniz; hemen yüksek topuklardan soğumamak için kullanımı daha rahat olan ayakkabılardan başlamanızı öneririz. İşte rahat yürüyebileceğiniz 7 yüksek topuklu ayakkabı modeli:

RAHAT YÜRÜYEBİLECEĞİNİZ 7 YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI MODELİ (5)

Carvela Khristie Nude Wedge Sandal

Eğer topuklu ayakkabı giymeye yeni başladıysanız, kısmen daha az yükseklikte ve dolgu topuklu modellere ağırlık vermelisiniz. Denge problemlerini çözmek için de ayağı kavrayan bol bağcıklı modellerle işinizi sağlama alın. Neyse ki son 2 sezondur bu tarz ayakkabılar hiç olmadığı kadar moda!

RAHAT YÜRÜYEBİLECEĞİNİZ 7 YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI MODELİ (4)

Kat Maconie Thea Black & Multi Embroidered Heeled Sandals

Daha yüksek topuklarda ise hem topuk kalınlığının size güven verecek kadar kalın olmasına hem de çok bantlı olmasına dikkat edin. Rahatlığınızın anahtarı ise, ayakkabının bileğinizi kavrıyor oluşunda saklı. Konçlarının bilek hizanızı geçiyor olmasına dikkat edin.

RAHAT YÜRÜYEBİLECEĞİNİZ 7 YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI MODELİ (3)

Calvin Klein Lulah Bootie

Açık veya kapalı olsun, bootie’ler her zaman en rahat topuklu ayakkabılardır. Hem topuk kalınlıkları hem de ayağınızı tümüyle kavraması; düşme tehlikenizi minimuma indiriyor.

RAHAT YÜRÜYEBİLECEĞİNİZ 7 YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI MODELİ (2)

Aquazzura Byzantine Studded Suede Pump

Eğer ayak parmaklarınız kısaysa, özel gecelerde ince topuklu ve sivri burunlu tasarımları tercih edebilirsiniz. Sivri burun ayakkabılar parmak ucunda durma pratiğinizi güvenli bir şekilde pekiştirmenizi sağlar.

RAHAT YÜRÜYEBİLECEĞİNİZ 7 YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI MODELİ (1)

Rebecca Minkoff Roxie Caged Suede Sandal, Taupe

İnce topuklu ayakkabılar hiç de sandığınız kadar zor değil. Aslına bakarsanız yapılan araştırmalar dolgu topukların aksine düşme oranının en az ince topuklarda yaşandığını gösteriyor. Önemli olan taban kavisinin daha dik verildiği modeller tercih etmeniz.

RAHAT YÜRÜYEBİLECEĞİNİZ 7 YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI MODELİ (7)

Tory Burch Solana Leather-Trimmed Jacquard Platform Sandals

Neyse ki bu yıl 70’lerin çok moda olması sayesinde bu platform stilettoları fazlasıyla göreceğiz. Mary Jane ayakkabılar tarzındaki bilek kısmıyla hem ayağınızı sabitliyor hem de kalın topukları ile istediğiniz kadar yükseklikte stiletto seçmeniz mümkün.

RAHAT YÜRÜYEBİLECEĞİNİZ 7 YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABI MODELİ (6)

Topshop Wedding Wedge Sandal

Yaz aylarının vazgeçilmezi dolgu topuk ayakkabılardan vazgeçmemiz mümkün değil. Üstelik vazgeçemeeyeceğimiz kadar şık ve rahatlar!

Total
2
Shares

Bir cevap yazın