Parlak ve ışıltılı. Dolgun gösteren veya ince yapılı… Ama çoğunlukla “yapışkan” etkili.

Hatta öyle ki, dudak parlatıcıları çoğu zaman saçlarımızın, yüzümüzün ve diğer olası uzuvların da korkulu rüyası oluyor. Özellikle de rüzgarlı günde bununla baş etmek oldukça zor.

Neyse ki, kozmetik şirketleri bu sorunu ele aldı. Markalar, hafif, nemlendirici ve evet, tahmin ettiğiniz gibi yapışkan etkisi olmayan formüllerle dudak parlatıcılarını piyasaya sürdüler. İşte alışveriş listenize eklemeniz gereken altı dudak parlatıcısı.

#1 Charlotte Tilbury | Collagen Lip Bath Gloss +

Charlotte Tilbury’nin formülü sıkılaştırıcı etkisiyle gözdelerimizden. İçeriğindeki hardal filizi özü nemlendirir, dolgunlaştırır ve dudaklarınızın hatlarını tanımlamak için dudak hacmini artırır.

Sedefli pigmentlerin de devreye girerek, ışığı yansıtarak dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayan pembe bir parlaklık sunar.

#2 Fenty Beauty | Gloss Bomb Universal Lip Luminizer +

Sedefli bir ışıltılı parlaklık için en çok tercih edilen dudak parlatıcılarından. Dudaklarınız için nemli bir vurgu gibi adeta. Sakinleştirici shea yağı, sürdüğünüz süre boyunca dudaklarınızı nemlendirir; şeftali-vanilya kokusu tatlı etkisiyle cezbeder ve dudaklarınızı ışıltılı bir partiye sürükler.

#3 Glossier | Lip Gloss +

Glossier’ın dudak parlatıcısı sürekli olarak mükemmel bir sonuç sağlamakta. Berrak, cep boyutunda ve geride bıraktığı his asla ağır ve yapışkan değil.

Ayrıca, parladıkça nemlendirmek için E vitamini ile formüle edilmiştir.

#4 Dior | Addict Lip Maximizer Plumping Gloss +

Anlık hacim ve parlaklık için Dior’un canlandırıcı dudak parlatıcısını denemeye ne dersiniz? Dudaklarınızı pürüzsüzleştirmek ve nemlendirmek için kolajen ve deniz esaslı dolgu maddelerinin bir karışımını sunar.

Dudaklarınız ilk uygulamadan sonra süper parlak ve zarif bir görünüme kavuşur. Ardından, iki haftalık tutarlı kullanımın ardından da dudaklarınız belirgin şekilde daha belirgin görünür.

#5 Marc Jacobs Beauty | Enamored Hi-Shine Lip Lacquer Lipgloss +

Bu fresh kokulu dudak parlatıcısı, istediğiniz her şeye sahip – kremsi dokusu, güneşle birlikte değişen tonlar, fazlasıyla parıltı ve uzun süreli kullanım. Rahat ve hafif, asla yapışkan hissi bırakmayan ve her uyguladığınızda dudakları canlandıran bir parlatıcı.

#6 Pat McGrath Labs | Major Glow Lip Shine +

Sakinleştirici ve pürüzsüzleştirici özellikleri, epik tonları ve asla yapışkan olmayan jel formülasyonuyla, makyaj çantanızın en gizli kahramanı olmaya aday. Mükemmel bir parlaklık arayanlara duyurulur.

Total
2
Shares