Kıyafetleri ve tarzı ile her zaman ilham kaynağı olmayı başaran Barbie, yeni stilini ünlü moda tasarımcısı Zeynep Tosun ve beraberindeki on çocukla birlikte gerçekleştirilen workshop’ta belirledi. Ortaya birbirinden renkli, yaratıcı tasarımlar çıktı.

Astronottan yazara, şeften sporcuya kadar pek çok meslek dalını keşfedebilmeleri için çocuklara ilham veren Barbie, bu defa da onlar için moda dünyasının kapılarını araladı. Dünden bugüne stili ve kıyafetleriyle oldukça beğeni toplayan Barbie için çocuklar ünlü modacı Zeynep Tosun’un atölyesinde yeni kıyafetler tasarladı.

15 Şubat – 31 Mart tarihleri arasında Toyzz Shop’tan 50 TL ve üzeri alışveriş yapanlar arasından Milli Piyango İdaresi’nin gözetiminde yapılan çekilişle atölye çalışmasına katılacak olan çocuklar belirlendi. Çekilişi kazanan 10 şanslı çocuk, Barbie kıyafeti tasarlama atölyesine katılmaya hak kazandı. Kazanan çocuklar ebeveynleriyle birlikte 2 saat boyunca Zeynep Tosun’un hazırladığı kumaşlarla ve kalıplarla Barbie için yeni kıyafetler tasarladılar.

Zeynep Tosun çocuklarla birlikte keyifli saatler geçirdiği atölye çalışması sonrasında “Çocukları hiç sınırlandırmadan, ne yapmak istiyorlarsa onu yapmaları için teşvik ettik. Birçok çeşitli malzeme ve kumaş sunduk. Hayal güçlerini canlandırabilecekleri, sınırlarını zorlayabilecekleri tasarımlar çıkartmalarını bekledik ve günün sonunda harika işler çıktı ortaya. Hayal güçlerine hayran kaldım diyebilirim.” dedi.

Total
0
Shares