Yırtık jean’lerinizi kışın da giymeyi tercih ettiğinizi biliyoruz ama baharın gelmesiyle birlikte artık rahat rahat giymeye devam edebilirsiniz. Peki yırtık jean’inizi kendiniz yapmaya ne dersiniz?

Evde kendinize en güzel yırtık jean pantolonu yaratmak için bu adımları uygulayın.

01

1. Yırtmak istediğiniz jean pantolonu seçin

Skinny, boyfriend, mavi, siyah fark etmez seçim size kalmış! İlk başta pek kullanmadığınız ya da istediğiniz sonucu elde etmediğinizde üzülmeyeceğiniz jean’i seçmekte fayda var.

2

2. Malzemelerinizi hazırlayın

Eğer jean pantolonunuzda kaliteli yırtıklar yaratmak istiyorsanız, onu biraz hırpalamak zorundasınız. Bunun için ihtiyacınız olanlar; zımpara kağıdı, çelik tel, ve ponza taşı. Delikler içinse iyi kesen küçük bir makas ve maket bıçağı yeterli olacaktır. Pantolonun önünü keserken arka kısmına hasar vermemek için arasına mukavva kağıdı koyun. Bu ufak yardımcı sizin hayatınızı kurtaracak.

 

3

3. Pantolonunuzu işaretleyin

Nereyi yırtmak istiyorsanız orayı bir kalem, tebeşir veya toplu iğne yardımıyla işaretleyin. Önce küçük bir bölüm üzerinde denemeyi unutmayın.

4

4. Yıpratmaya başlayın

İşaretli kısımları araya mukavva kağıdını koyarak zımpara kağıdı, çelik tel ya da ponza taşıyla ovalamaya başlayın. Jean kumaş incelinceye kadar bu işleme devam edin. Eğer diz ve kalça bölgesine yapmak istiyorsanız, zımpara kağıdını zemine yapıştırın ve bu kısımları kağıda sürtün.

 

5

5. Delikleri oluşturun

İncelttiğiniz kısımları makas veya maket bıçağı yardımıyla yatay olarak kesmeye başlayın. Eğer büyük delikler istemiyorsanız, jean yüzeyinde oluşan beyaz iplikleri görene kadar çizik atın. Son olarak kenarlardan bir cımbız yardımıyla istediğiniz kadar iplik çıkartın.

Total
84
Shares

Bir cevap yazın