Abiye saç modelleri; özellikle mezuniyet ya da özel davetler öncesinde en çok ilham kaynağı aradığımız alanlardan biri oluyor.

Belli ki siz de özel günler için abiye saç modeli arayışı içerisindesiniz; Endişe etmeyin, elbisenize en uygun saç modelini sayfamızda bulacaksınız. Sizin için hazırladığımız 2019 abiye saç modelleri kataloğuna göz atın yeter. Bunlar size yetmezse düğün ya da nişan için saç modelleri sayfamıza da göz atın.

İşte özellikle abiye topuz saç modellerinin öne çıktığı; her renk ve tarzda abiye elbise için 55 farklı abiye saç modeli ve yapılışı: Özel gününüzde güzelliğinizi öne çıkaracak saç modelini bulacağınızı umuyoruz.

Bohem Abiye Saç Modeli

bohem stil için abiye saç modelleri

Kirsten Dunst’ın çiçekli saç aksesuarı, gece için harika bir seçenek. Tıpkı Dunst gibi saçlarınızı dağınık dalgalar halinde toplayarak, abiye saç modellerinin en şık örneklerinden birine imza atabilirsiniz.

Gigi Hadid’in Havalı Abiye Topuzu

gıgı hadıd’in havalı ve etkileyici abiye saç modeli

Özel geceler için havalı bir abiye saç modeli arıyorsanız, Gigi Hadid bu konuda rehber olarak alacağınız isim olabilir. Üstelik klasik modelleri yorumlama şekliyle riske de yer bırakmıyor!

Hadid’in özel geceler için yarattığı bu abiye saç modelinde formülünüz ise gayet basit; fönlediğiniz ve hacim verdiğiniz saçlarınızı tepede hafif bir bombe yaratacak şekilde topuz halinde sabitlemek. Önden birkaç tutam saç da bırakmayı unutmayın.

Abiye At Kuyruğu Modeli

blake lıvely’nin abiye saç modeli

At kuyruğu dendiğinde aklımıza gelen ilk isimlerden olan Blake Lively, kırmızı halıda sıkça bu formüle başvuruyor.

Eğer daha ağırbaşlı bir görünüm yaratmak istiyorsanız; tıpkı Blake Lively gibi at kuyruğunuzu çok tepeden toplama yerinde düzgün bir şekilde biraz daha ortalama bir noktadan toplayın. Açık kalan kuyruğa çok hafif şekil verebilirsiniz.

Zendaya’nın Hacimli Tepe Topuzu

hacimli abiye topuz modeli

Birbirinden farklı saç modelleri konusunda ilham kaynaklarımızdan biri olan Zendaya, gece elbiseleriyle uyumlu modelleri kullanma konusunda gerçek bir uzman.

Zendaya’nın hacimli tepe topuzu ise gücünü dengesinden alıyor. Çok düzgün ve sıkı bir şekilde tepede topladığı saçlarını; topuz noktasında dağınık bir iri örgü şeklinde toplamayı tercih etmiş.

Hacimli ve Havalı Dalgalar

dalgalı abiye saç modeli

Rita Ora’nın bu hacimli dalgaları, kolay abiye saç modelleri konusunda gerçek bir örnek olabilir.

Maşa ile dalgalandırdığınız saçlarınızı dağıtmayın ve tek yana atarak spreyle sabitleyin. Dalgaların aynı yönde olması ise önemli.

Cara Delevingne’in Vintage Dalgaları

eski hollywood stili dalgalar

Cara Delevingne’in “Old Hollywood” etkili dalgaları; tüm özel lokasyon ve gecelere uyarlanabilir. Saçlarınızı tek yandan derin şekilde ayırın. Saçlarınızda maşa uyguladıktan sonra; az tutamın kaldığı bölgeyi geride bir firketeyle tutturun. Diğer tutamı ise biraz alnınıza düşecek şekilde maşalayın. İşte hazırsınız!

Sıra Dışı Örgü Modeli

cara delevıngne örgü modeli

Cara Delevinge’in bu abiye örgü modeli; asi bir seçenek arayanlar için ideal. Daha doğal bir görünüm için deniz tuzu ile dağınık şekilde dalgalandırıp hacimlendirdiğiniz saçlarınızı yandan ayırın. Kafanızın gerisinden bir tutam saçı alın ve saç ayrım bölgenizin hizasında gelecek şekilde arkadan öne doğru balıksırtı örün. Alnınıza geldiğinizde tutamı aşağıya doğru serbest örgü olarak devam ettirin. İşte hazırsınız!

Lob Kesim İçin Abiye Saç Modelleri

lob abiye saç modelleri

Orta boy saçlarınızı kolayca abiye bir havaya sokabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey ise iri bir maşa.

Saçlarınızı yandan ayırın. Ancak alnınıza düşmeyecek şekilde bir kıvrım vererek maşalayın. Eski Hollywood dalgalarının daha modern bir versiyonunu elde edeceksiniz.

Küt Kesim İçin Abiye Saç Modeli

küt abiye saç modeli

Küt ya da bob modeli kesimli saçlarınızı düğün ya da başka önemli gecelerde dümdüz kullanmak zorunda değilsiniz. Köpük uyguladığınız saçlarınıza uçlara doğru zıt yönlerde hareket yaratın.

Fütüristik Dokunuş

fütüristik saç modelleri

Katılacağınız önemli davette tüm gözlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız bu model tam size göre olabilir!

40’ların varaklı saç modelini uygulayın. Gümüş ya da altın gibi tonlarda spreylerle saçınıza ışıltı katın.

Kısa Saçlar İçin Abiye Saç Modelleri

kısa saçlara abiye saç modeli önerileri

Pixie kesim saçlarınızı tek bir saç bandı dokunuşuyla geceye hazırlamanız mümkün! Saçlarınızı sivri hatlar halinde şekillendirmek ve saç renginize zıt bir tonda bant seçmek ise bu işin püf noktası.

70’ler Etkili At Kuyruğu

jennıfer lopez’in at kuyruğu

Jennifer Lopez’e çok yakışan bu at kuyruğu, ilhamını 70’lerin disko kraliçelerinden alıyor. Saç eklerinden destek de alabileceğiniz bu modeli etkileyici ve dramatik bir göz makyajıyla tamamlamayı unutmayın.

Kısa ve Dalgalı Abiye Saç Modeli

jennıfer lopez’in kısa dalgaları

Jennifer Lopez’in bu kısa dalgalı saç modelinde, saçlarınızın sadece uç kısımlarında iri dalgalar yaratacaksınız. İri bir tutamı yandan ayırarak daha dramatik bir görünüm elde edin.

Beyonce’nin Tepe At Kuyruğu

tepe at kuyruğu modelleri

Evde kolayca uygulayabileceğiniz bu model, kesinlikle abiye saç modelleri kataloğunun zirvesinde olmayı hak ediyor!

Tepede sıkı sıkı at kuyruğu formunda saçlarınızı toplayın. Kuyruk kısmında hafif dalgalar yaratın. Bir tutam kendi saçınızı ise at kuyruğunuzun çevresinde dolayıp sabitleyerek toka etkisi yaratın.

Üstelik bu sıkı at kuyruğu modellerinin yüzü gererek daha genç bir görünüm yarattığını da belirtelim!

Hailey Baldwin’in 50’ler At Kuyruğu

haıley baldwın’in at kuyruğu

Hailey Baldwin’in 2019 Met Gala’sında uyguladığı bu at kuyruğu unutulmazlar arasına girdi bile!

50’ler etkisindeki bu atkuyruğu, küt bir kesime sahip saçlarda harika duracaktır. Büyük bir kurdele detayıyla tamamlamayı unutmayın!

Rita Ora’nın Alımlı Saç Modeli

rıta ora’nın alımlı ve pratik saç modeli

Rita Ora’nın sıcak platin saçlarına çok yakışan bu model, tüm saç boylarına uygulanabilir.

Krepe yaparak hacim kazandırdığınız saçlarınızı, rüzgar efekti vererek geriye doğru spreyle sabitleyin. İddialı küpeler bu görünümün kilit yardımcılarından olacaktır.

Blake Lively’nin İri Kılçık Örgüsü

kılçık örgü modelleri

Blake Lively’nin bu görünümünü kim unutabilir ki?

Özellikle yaz düğünlerine harika gideceğini düşündüğümüz bu modelde; öncelikle gacim verdiğiniz saçlarınızı geride at kuyruğu olarak toplayın. Sonrasında kuyruğu kılçık örgü olarak örün ve ince bir lastikle sabitleyin. İşte bohem abiye saç modeliniz hazır!

Blake Lively’nin Minimal Parti Saçı

minimal parti saçı

Yine uzun saçlarda kullanabileceğiniz bu model, pratik uygulanabilmesiyle de son dakika partilerinin kurtarıcı oluyor.

Özellikle çok iddialı abiye elbiselerinizle kullanarak dengeyi sağlayın.

Belli Belirsiz Dalgalar

kırıl fönlü saç modelleri

Bu modelde mottonuz, belli belirsiz dalgalar yaratmak olmalı. Düzgün ve net dalgalar yaratmaktan kaçının.

Dalgaları maşa ile oluşturduktan sonra açıp dağıtmayı unutmayın. Yüz çevresindeki dalgaları daha sık tutup, daha uzun tutamları daha serbest bırakabilirsiniz.

Renkli Abiye Saç Modelleri

halsey’in renkli saç modeli

Eğer siz de Halsey gibi cesur saç renklerini sıkça kullanıyorsanız, aslında saçınızı iddialı bir forma sokmak için çok fazla bir şey yapmanıza gerek yok.

Halsey gibi çabasız dağınık ve dalgalı topuz modelleriyle harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Elsa Hosk’un Parizyen Dalgaları

parizyen dalgalar

Elsa Hosk’un Cannes Film Festivali için kullandığı bu görünüm, yapılı olmasına rağmen çabasız dokunuşlarıyla ilk görüşte kalbimizi çalanlardan.

Derin ayırdığınız saçlarınızda; kalın bir fırça yardımıyla iri kıvrımlar oluşturun. Saç uçlarınıza dalgaları içe doğru vermelisiniz.

Ayrıca iddialı mücevherleri de en iyi yansıtan saç modellerinden biri olduğunu da belirtelim.

Zendaya’nın Disko Dalgaları

disko saç modeli

Zendaya’nın ilhamını disko döneminden alan bu saç modeli, slip elbiselerle kullanılabilecek en ideal modellerden biri. İnce uçlu maşalarla sık ve kabarık dalgalar elde edin. Uzun veya iri küpeleri unutmayın!

Diane Kruger’ın Zarif Saç Modeli

zarif abiye saç modelleri

Diane Kruger’ın 20’lerin flipper stiline göz kırpan bu saç modeli, aslında gözüktüğü kadar zor değil. Saçlarınızı köpük yardımıyla şekillendirip vintage dalgalar halinde saçlarınızı firketeler ve sprey yardımıyla sabitleyin. İnce renkli tel tokalar ile görünüme modern bir dokunuş katın.

Emma Stone’un Tel Tokaları

emma stone’un modern saç modeli

Emma Stone’un tel tokalarla yarattığı illüzyon, özel günler için oldukça basit olduğu kadar etkileyici bir görünüm de sunuyor. Saç renginize zıt renkte tel tokalar seçebilirsiniz.

Vintage Esintisi

saçlarda tel toka trendi

Yaratacağınız vintage topuz ya da at kuyruklarını tel tokalarla bir üst seviyeye de çıkarabilirsiniz. Alın hizanızda paralel tel toka uygulaması, fütüristik bir hava katacaktır.

Zendaya’nın Helenistik Dalgaları

helenistik dalgalar

Zendaya’nın Yunan tanrıçalarını andıran dalgaları, özellikle uzun gece elbiseleriniz ile etkileyici bir görünüm sunacak.

Saçlarınızı alnınızda bir bant oluşturacak şekilde ortadan ayırın ve firketelerle sabitleyin. Tepede kalan saçlarınızı geriye hacim vererek arkaya doğru serbest şekilde bırakın. Saçlarınızı istenen forma getirdikten sonra maşa uygulayın. Kulak hizasından küçük tutamlar çıkarın.

Alicia Vikander’ın Burgu Topuzu

burgu topuz modeli

Double twist adı da verilen bu saç modeli, romantik abiye saç modellerinin arasında vazgeçilmez bir yere sahip.

Yandan saçlarınızı ayırın ve alın çizgisinden hizayla dışa doğru burgular yaratın. Arkada saçları sabitledikten sonra ense topuzu haline getirin. Bu romantik görünüme herkes bayılacak!

Rihanna’nın Saç Aksesuarları

rihanna abiye saç modeli

Eğer farklı abiye saç modelleri yaratmak için yeterince zamanınız yoksa; saçlarınızı düzleştirin. Sonrasında iddialı saç aksesuarları ile oyunu eğlenceli hale getirin. Bu konuda her daim risk alan Rihanna’dan ilham alabilirsiniz.

Margot Robbie’nin Çabasız Dağınık Topuzu

Dağınık Topuz Modelleri

Margot Robbie, kırmızı halıda her daim çabasız abiye saç modelleriyle ışıldayan bir isim.

Bu görünümü yaratmada ise dağınık topuz modelleri her daim favorileri. Ensede toplayacağınız topuzunuza; yüzünüzün iki yanından bırakacağınız tutamlarla hareket kazandırın.

Kısa Saçlar İçin Abiye Saç Modeli

kısa saçlılar için abiye saç modelleri

Paris Jackson kısa saçlarını, tel tokalarla çabasız ve zarif bir topuz yaratarak abiye stile uyarlamış.

X şeklinde yana taktığı tokalar ise kesinlikle ayrı bir modern hava katmış görünümüne.

Veronica Lake Dalgaları

elsa hosk saç modelleri

Elsa Hosk’un, eski Hollywood yıldızlarından Veronica Lake’i anımsatan Vintage dalgaları; kesinlikle en güçlü seçeneklerden biri. İri ve grup halinde sabitlenmiş dalgaları; farkını alından geriye doğru sabitlenen tutamından alıyor.

Logomania

logolu tokalar

Eğer dikkat çekme seviyesini biraz daha yükseltmek istiyorsanız; Logomania trendinin etkisiyle markaların logolarının bulunduğu ya da mesaj içeren tokalarını kullanabilirsiniz.

Kaia Gerber’in Versace defilesindeki bu görünümü ise size ilham kaynağı olabilir.

Beyonce’nin İddialı Yarım At Kuyruğu

beyonce abiye saç modeli

Beyonce’nin bu saç modeli, kesinlikle abiye saç modelleri kataloğunun favorilerinden biri.

Olabilecek en tepe noktadan saçlarınızı yarım at kuyruğu şeklinde gergin bir şekilde toplayın. Kendi saçınızdan bir tutamı tokanın üzerine dolayın. Saçlarınızın uçlarına maşa ile şekil verin.

Hailey Baldwin’in Asi Parti Görünümü

haıley baldwın abiye saç modeli

Hailey Baldwin’in bu saç modeli, asi seçenekler isteyenler için biçilmiş kaftan.

İddialı tokaları gelişigüzel bir şekilde takın. Deniz tuzuyla ıslattığınız saçlarınızın ise çabasız görünmesine dikkat edin.

Kendall Jenner’ın Minimal Saç Modeli

minimal abiye saç modelleri

Minimal saç modelleri konusunda aklımıza ilk gelen isimlerden olan Kendall Jenner; bu görünümlerini geceye de uyarlamaktan çekinmiyor.

Bu modeli kusursuz bir şekilde uygulamanın yolu ise iyi bir saç bakımı ile elektriklenmeyi önleyici ve parlaklık katıcı ürünler kullanmaktan geçiyor.

Kristen Stewart’ın Punk Saç Modeli

punk saç modelleri

Kristen Stewart’ın punk etkileşimli bu saç modeli, özellikle kısa saçlar için farklı bir seçenek.

Biraz risk almaya ne dersiniz? Buradaki püf noktası, kanvasınız olan yüzünüzde de iddialı ve farklı bir makyaj uygulamak.

Lady Gaga’nın Zarif Topuzu

lady gaga topuz modelleri

Lady Gaga’nın Oscar heykelciğini kucakladığı andaki bu görünümü, unutulmazlar arasına girdi bile.

Klasik Hollywood güzelliği sunan bu görünüm, biraz çaba gerektirse de, sizi o davetin en dikkat çekici ismi yapacağı da kesin.

Cara Delevingne’in Çabasız Yan Örgüsü

yan örgü modelleri

Abiye saç modellerinin evde uygulaması en kolay modellerinden biri, Cara’nın bu çabasız örgüleri.

Yandan balıksırtı örerek elde edeceğiniz bu modeli uygulamadan önce daha sert ve sabitlenen bir saç dokusu için deniz tuzu spreyi kullanın.

Margot Robbie’nin Hippie Örgüleri

bphem örgü modelleri

Düğün saç modeli olarak ya da davetler için kusursuz bir abiye saç modeli seçeneği ile karşı karşıyayız!

Yandan ördüğünüz tutamları toka yerine sprey ile sabitleyerek daha hippie bir dokunuş elde edebilirsiniz. Doğal tonlarda bir makyaj da kilit noktalardan biri.

Çiçekten Taçlar

haıley baldwın’in pembe saç modeli

Çiçekten taçları sadece müzik festivallerinde kullanmak zorunda değilsiniz. Elbisenizle uyumlu renklerde çiçekleri bulunan taçları takarak, ortamın en farklı kişisi olabilirsiniz.

Halsey’in Güçlü At Kuyruğu

ense at kuyruğu modeli

Halsey’in bu at kuyruğu modeli, güçlü abiye saçlara harika bir örnek.

Yandan ayırarak ende at kuyruğu formunda topladığınız saçlarınıza, küçük bir tutamı toka yerine dolayın.

Kulak yanlarınızdan ince tutamlar çıkararak daha özel bir görünüm elde edin. Fazla yapılı görünen abiye modellerin pek de trend olmadığını belirtelim.

Halsey’in Alımlı Dalgaları

halsey’in kısa saç modeli

Halsey’in bu alımlı saç modeli, aslında gücünü çabasızlığından alıyor.

Kısa saçların kolaylıkla uygulayabileceği bu modelde; tutamlarınızı geriye doğru fönleyerek modern bir Marilyn Monroe görünümü elde edin. Buğulu bir göz makyajı da olmazsa olmaz olacaktır.

Bella Hadid’in Kısa Abiye Saç Modeli

kısa saçlara abiye model önerileri

Bella Hadid’in bu kısa saçları, abiye saç modelleri kataloğunun en özel görünümlerinden biri.

Yana yatıştırılmış pixie kesimi; parlaklık katıcı ve elektriklenmeyi önleyici spreyler yardımıyla kusursuz bir görünüm almış.

Jennifer Lopez’in Plaj Dalgaları Bulunduran At Kuyruğu

abiye at kuyruğu modelleri

Jennifer Lopez’in kırmızı halı için tercih ettiği bu model, farkını uçlarda kendisini gösteren plaj dalgalarından alıyor. Bu sayede çabasız ve havalı bir abiye saç modeli elde edebilirsiniz.

Bu abiye saç modelinin en çok röfleli saçlarda dikkat çektiğini de belirtelim.

Geriye Yatırılmış Islak Saç Modeli

ıslak abiye saç modelleri

Seksi abiye saç modelleri konusunda ıslak görünümlerin başı çektiğini söyleyebiliriz.

Özellikle uzun ve iddialı gece elbiseleri ile harika bir birliktelik sağlayan ıslak saç modellerinden göz ya da dudaklardan birini öne çıkaran bir makyaj stili uygulayın.

Kirsten Dunst’ın Eğlenceli Saç Modeli

çiçekli saç aksesuarları

Kirsten Dunst’ın Rodarte imzalı saç aksesuarı, abiye saç modelleri arasında en eğlenceli olanlardan. Zarafetini ise belli belirsiz dalgalarından alıyor.

Canlı tonlarda bir makyaj uygulamayı da unutmayın.

Çoklu Saç Aksesuarları

farklı saç aksesuarları

Kısa saçlarda özelikle kendisini gösteren çoklu saç aksesuarları; fotoğraflarda harika bir görütü yaratıyor.

Ancak çok fazla aksesuar kullanacaksanız ıslaklık ya da sim gibi dokular veren spreylerden uzak durmalısınız. Tüm dikkatleri aksesuarların üzerine çekmelisiniz.

Jennifer Lopez’in Tepe Topuzu

kusursuz topuz modelleri

Jennifer Lopez’in bu kusursuz topuz modeli, kendi başına oldukça ihtişamlı bir görünüm sunuyor.

Saçlarınızı fazla yapıştırmadan tepede toplayın. Sonrasnıda -dilerseniz topuz süngerinden yardım alarak- iri bir topuz elde edin ve sabitleyin. Özellikle kedi gözü makyajının bu modele çok yakıştığını da belirtelim.

Rihanna’nın Çabasız Perçemli Saçları

perçemli abiye saç modelleri

Rihanna’ nın bu perçemli saç modeli, saten slip elbiselere ayrı bir hava katıyor.

Saçlarınızı ve perçemlerinizi düzleştirip akışına bırakarak çabasız bir görünüm yaratın.

Rihanna’nın Kahküllü Tepe Topuzu

kahküllü abiye saç modelleri

Rihanna’nın bu dolgun kahkülleri, tepe topuzuna çok ayrı bir hava katmış. Sahte kahkül de kullanarak yaratabiileceğiniz bu görünümde tepe topuzunuzun yeterince büyük ve karışık olması önemli.

Romee Strijd’in Süpermodel Dalgaları

dalgalı abiye saç modelleri

Romee Strijd’in Cannes Film Festivali’ndeki bu görünümü, romantik elbisesiyle harika bir uyum sağlamıştı.

Gelişigüzel yarattığınız dalgaları, ışıltı katan spreylerle daha da gösterişli hale getirin. Saçlarınızı kulağınızın arkasına alarak daha da eforsuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Emilia Clarke’ın Savaşçı Saç Modeli

emılıa clarke saç modelleri

Emilia Clarke’ın bu saç modelini uygulaması aslında sandığınızdan daha kolay.

Ensede sıkı sıkı topladığınız at kuyruğunu özel aksesuarlar ya da simli iplerle süsleyerek aynı görünümü elde edebilirsiniz.

Zendaya’nın İlham Verici Yarım Kuyruğu

zendaya saç modelleri

Zendaya’nın bu yarım at kuyruğu, romantik abiye saç modelleri arayanlar için biçilmiş kaftan.

İri ve dışa dönük dalgaların süslediği bu modelde; bebek saçlarınızı da bırakarak daha etkileyici bir görünüm yaratabilirsiniz.

Zendaya’nın Uzun Örgüsü

örgü abiye saç modelleri

Zendaya’nın bu uzun örgü saç modeli, özelikle iri halka küpelerle tamamlandığında etkileyici görünüyor.

Kilit nokta ise örgüyü yatay değil dikey bırakmanız.

Lily Aldridge’ın İri Dalgaları

iri dalgalı abiye saç modelleri

Lily Aldridge’ın iri dalgaları için maşaya ihtiyacınız yok. Kalın fırçalar yardımıyla da aynı etkileyici görünümü yaratmanız mümkün. Özellikle ombre saçlarda kendisini gösteren bu modelde saçlarınızı tam ortadan ikiye ayırmanız gerekiyor.

Dışa dönük dalgalı saçlar yaratmanız da ayrı bir hava katacaktır.

Total
0
Shares