Genç görünümüzü koruyabilmek için sadece kırışıklıklar ve çizgilerle mücadele etmek yetmez. Şaşıracaksınız belki ama, zamanı geri döndürebilmek için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de diş sağlığınızı ihmal etmemek olduğunu biliyor muydunuz?

Yeni biriyle tanışınca, fark edeceğiniz ilk özelliklerinden biri gülüşü olacaktır. New Yorklu Kozmetik Diş Hekimi Michael Apa, yüzdeki en parlak ve en göze görünen bölümün dişler olduğunu, en azından öyle olması gerektiğini söylüyor. Dişlerin, onlara nasıl baktığınıza bağlı olarak, sizi daha genç ya da daha yaşlı gösterebilir.

 

smile-02

DİŞ PROBLEMİ: Eğrilen Dişler

Beverly Hillsli Kozmetik Diş Hekimi Arthur Glosman, dişlerin de hafızası olduğunu söylüyor. Bu nedenle, düzgün durmalarını sağlamak için diş teli takman yetmez. Tellerinizi çıkardığınız anda dişleriniz tekrar eski konumlarına dönmeye çalışır. Eğer zaten düzgün dişlere sahipsen,z, hiç eğrilmeyeceklerini düşünmeyin. Dolgular ve diş telleri zamanla dişleri sıkıştırabilir. Devamlı çiğnemek ve dişleri oynatmak da zedelenip küçülmelerine, aralarında boşluklar oluşmasına neden olur. Ve dişler ne zaman bir yerde boşluk olduğunu hissederse oraya hareket edip doldurmaya çalışır.

Çözüm: Hayatınız boyunca diş teli takmak ya da geceleri ağız koruyucusu kullanmak gibi bir niyetiniz olmadığı sürece, dişlerinizin eğrilmesini engelleyemezsiniz. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak ve diş ipi kullanmak boşluk oluşmasını önleyebilir; böylece dolgu yaptırmak zorunda kalmaktan kurtulursunuz. Ama bütün dişler zamanla yerinden oynar. Eğer dişlerinin eğriliğine dayanamıyorsanız, diş hekiminden görünmez diş telleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu teller gerçekten de hiç belli olmuyor. Dişlerinizin biçimini düzeltebilmek için bir yıl boyunca gece-gündüz takmalısınız. Yalnızca yemek yerken, dişlerini fırçalarken veya diş ipi kullanırken çıkarabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın