Alt Başlıklara Hızlı Erişin

Günümüzün en yaygın arkadaşlık uygulamalarını sizin için derledik. İşte yeni kişilerle tanışmak ve flört etmek için zamanı asla geçmeyecek on arkadaşlık uygulaması.

Gelişen teknolojiyle birlikte daha önce tanımadığımız kişilerle genellikle ilk iletişimler dijital yollardan doğuyor.

Bu durum gelenekçileri biraz rahatsız etse de, ilk tanışmalarda hep çekingen rol üstlenen ve kendini ifade etmekte başlarda zorlanan insanlar için arkadaşlık uygulamaları biçilmiş kaftan. Bilindiği gibi ilk izlenim hayatımızda, ilişkilerimizde önemli bir yere sahip. Kimsenin kimseyi yanlış tanımaması ve anlamaması için taraflar muazzam çaba sarf edebiliyorlar. Oysa dijital tanışmalarda herkes daha rahat olabiliyor. Ama yazı dilinin de anlaşılamaz olduğu anlar da yok değil tabii. “Yazdığı cümleyi hangi ifade ile söyledi?”, “O emojiyi yollarken aklından ne geçiyordu?” gibi sorular ve daha nicesi…

En İyi Ücretsiz Tanışma Uygulamaları +

Ayrıca sadece sevgililik, flört, aşk meseleleri için değil bir de yabancı dilini geliştirmek ve yeni insanlar tanımak için bu tarz uygulamaları tercih eden insanların sayısı da oldukça fazla. Okullarda öğrenilen teorik derslerin yanında pratik ile yapılan bu sohbetler yabancı dillerin daha iyi oturması ve kavranmasını sağlıyor.

Peki, gelelim asıl soruya. “Hangi arkadaşlık uygulamasını indirmeliyiz?” Sorumuzun cevabı aşağıda sizi bekliyor. Eğer bu önerilerden daha fazlasını hatta bağımsızını arıyorsanız da dikkatinizi çekecek alternatif flört uygulamalarına göz atabilirsiniz.

En ünlü ve en çok indirilen arkadaşlık uygulaması hep Tinder gibi görünse de her geçen gün bu uygulamalara yenileri ekleniyor. Yeni uygulamalar çıktıkça da yazımızı güncelleniyor olacak.

#1 Tinder

Tınder, en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri

Tinder arkadaşlık uygulamaları arasında lider konumda. Bu uygulama, Google Play Store üzerinden 100 milyondan fazla indirme sayısına ulaşmış durumda. Avrupa ülkelerinde de çok popüler olduğu için yabancı insanlarla tanışma olasılığınız da yüksek. Üyeliğinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

#2 Lovoo

Alternatif arkadaşlık uygulamalarından biri de; Lovoo

Merkezinin Almanya’da olmasından dolayı Avrupa ülkelerinde popüler olan Lovoo, Türkiye’de de oldukça popüler. Bu uygulama, Google Play Store üzerinden yaklaşık 50 milyondan fazla indirilmiş durumda. Uygulama, kullanıcılarının canlı yayınlarla da birbirleriyle tanışmasına olanak veriyor.

#3 MeetMe

Bir tanışma uygulaması olan MeetMe, ABD’de ‘Yeni İnsanlarla Tanışmayı Sağlayan En İyi Sosyal Ağ’ unvanını hala elinde taşıyor. Klasik mesajlaşma özelliğinin yanında bir de canlı yayın yapma özelliği ile de ün salan uygulama, Google Play Store üzerinden 50 milyondan fazla indirilmiş durumda.

#4 Skout

Yabancı insanları tanımak için kesinlikle kullanmanız gereken uygulamalardan biri de Skout. Canlı yayın yapma özelliği olan bu uygulama, insanları bulundukları konuma göre de filtreleyebiliyor.

#5 HelloTalk

Diğer uygulamalardan farklı olarak, bu uygulama genelde dil öğrenmek için tercih ediliyor. Dil öğrenme uygulamaları, dil öğrenmek için sohbet uygulaması araması yapanlar için gerçekten ideal bir uygulama.

#6 Yoomee

Tanışma uygulaması olan Yoomee, neredeyse tüm dünyada aktif olarak kullanılıyor. Ülkemizde de popüler olan bu uygulama Google Play Store üzerinden 50 binden fazla indirme sayısına sahip.

#7 WeChat

İlk olarak Çin’de WhatsApp’a rakip olması amacıyla geliştirilen WeChat, zamanla dünya çapında yaygın bir sohbet uygulaması haline geldi. Türkçe dahil, 20’den fazla dil desteği veren uygulama, sesli sohbet, görüntülü arama ve sosyal medya gibi profil oluşturmanıza olanak sağlıyor.

#8 Badoo

Merkezi İngiltere’de bulunan bu uygulama da popüler sohbet uygulamalarından biridir.

#9 MyDate

Henüz yeni bir uygulama olmasına rağmen kısa sürede on binlerce kişi tarafından indirilen MyDate, hem sosyal medya hem de flörtleşme uygulaması olarak biliniyor.

#10 Happn

Tanışma uygulamalarından biri olan Happn, telefonun konum özelliğini kullanarak bulunduğunuz konumdaki diğer Happn kullanıcılarını size ahber veriyor ve konuşmaya teşvik ediyor.

Arkadaşlık uygulamaları yazımızı hazırlarken, Trendus.com’un “Sosyal Flört İzlenimleri” yazılarından da oldukça ilham aldığımızı söyleyebiliriz. Flört uygulamaları konusunda editör deneyimlerini merak edenlerin o yazılara da göz atmasını tavsiye ederiz.

Total
0
Shares