cos-19-couple-on-date-mdn

Birkaç randevudan sonra ona olan ilgimizi kaybedip telefonlarını açmamaya başlıyoruz… Peki, erkeklerin hangi hataları  onlardan soğumamıza yol açıyor?

1) İlk hamleyi bizden beklemeniz:

21. Yüzyıldayız. Evet kadınlar da erkeklere çıkma teklif edebilirler. Fakat bu oturup beklemek demek değil. Kadınlar hala ilgilenilmeyi, üstüne düşülmeyi istiyorlar.

2) İlk randevularda hesabı ödememeniz:

Bugünün aydınlanmış toplumlarında hesap ödemek bazen karışıklığa yol açabiliyor. Fakat bazen maskülen tavrı sürdürmek gerekiyor. İlk randevularda hesabı bize ödetmemeye çalışın!

3) Her şeyi sizin ödemeniz:

Her şeyi de siz ödemeyin. Bir anda erkek arkadaştan baba figürüne dönüşebilirsiniz. Daha dengeli davranmanızda fayda var.

4) Randevuda özgeçmişinizi anlatmanız:

Hayatınızdaki başarılardan bahsetmeliyiz, ama bizim işvereniniz olmadığımızı unutmayın. Sürekli kendini satmaya çalışan erkekleri pek hoş karşıladığımız söylenemez!

5) Bir planınızın olmaması:

Kararlı erkeklerden hoşlandığımızı itiraf etmeliyiz. Keyifli bir günü sadece bir yemekle sınırlandırmak yerine farklı mekanları da duruma dahil edebilirsiniz.

6) Çok fazla planınızın olması:

Her şeyi kararında yapmak lazım. Planlı olmak iyi bir şey ama fazlası da zarar. Dört ay sonra evlenecek arkadaşınızın düğününe bizi şimdiden davet etmeniz pek de iyi bir fikir değil. Bizi daha ilk haftadan gelecek planlarınızla korkutmayın!

7) Kendiniz gibi olmamanız:

Beylik laflarla bizim dikkatimizi çekemezsiniz. Olmadığınız biri gibi davranmanız üzerinizde de eğreti duracaktır. İdeal durumda rahat ve güvenli olmalısınız.

8) Bir heves uğruna iyi bir iş arkadaşlığını bozmanız: 

İş arkadaşınızla beraber olmak pek parlak bir fikir değil, fakat sık rastlanan bir durum. Önce sakin olmak lazım. Hissettiğiniz içgüdüsel olarak aynı işi paylaşmanın getirdiği bir yakınlık da olabilir.

9) Aceleci davranmanız:

Bunu dile getirmesek de romantizmi seviyoruz! Siz yine de ilk randevuda bize çikolata, gül ve oyuncak ayı hediye etmeye kalkmayın. Büyük ihtimalle ters tepecektir.

10) Sürekli kendinizden bahsetmeniz:

Herkes kendinden bahsetmeyi sever. Bu sizin için de onun için de geçerli. Eğer kendinden bahsediyorsa ilginizi ona yöneltin. Hep soru sorup, hem de ilgilenmemek oldukça tatsız görünür. Peki eğer cevapları ve anlatılanları çok sıkıcı buluyorsanız? O zaman genel gidişatı tekrar değerlendirmek gerekir.

11) İlgisiz davranmanız:

Eğer bir randevudaysanız, sadece bedenen değil, zihinsel olarak da orada bulunmalısınız. Sürekli cep telefonunu karıştıran, tweet atan bir erkeğin hiç çekici olmadığını söylemeliyiz!

12) Fazla analizci olmanız:

Davranışlarından, mimiklerinden ve jestlerinden ne düşünüp ne hissettiğini anlamak bir kadının hoşuna gidebilecek bir durum. Ama her durumun altında da bir şey aramayın. Söylediklerimiz karşısında fazla detaycı ve sorgulayıcı davranmanız tatsızlığa yol açabilir.

13) Kolay vazgeçmeniz:

Teklifinizi yaptınız ve reddedildiniz. Peki, şimdi ne olacak? Bazen mücadeleden kaçmamak gerekir. Fakat tekrar tekrar aynı şeyleri yapmak bir süre sonra taciz noktasına ulaşabilir. Bir yolu denediniz ve başarısız mı oldunuz? Saygılı bir şekilde yeni bir yol açmaya çalışın. Tabi ki her zaman istedikleriniz gerçekleşecek diye bir şey de yok.

14) Hissettiklerinizi söylememeniz:

Konuşmak her zaman çözüme atılan bir adımdır. Çekinerek, saklayarak bir noktaya gelemeyeceğimiz kesin. Evet, belki dürüst davrandığınızda boynunuza sarılıp sizi affetmeyeceğiz fakat size saygı duymaya başlayacağımız kesin.

15) Mükemmel kadını beklemeniz:

Açıkça söyleyelim: böyle bir kadın yok! İlişkinize pozitif bakmak, iyi yanlarını ve güzel anılarını düşünmek sizin için daha iyi olacaktır. Kimse sonsuza kadar yalnız kalmak istemez!

Total
0
Shares

Bir cevap yazın