meditasyon

Ünlü Oyuncu ve Aromaterapist Ayşe Tolga Evde meditasyon ile ilgili bilgi verdi.

Meditasyon konusunda uzun yıllardır sürdürdüğüm kendi sağlıklı yaşam deneyimlerime dayanarak, sizlere evde meditasyon tekniklerinden bahsetmek istiyorum. Şayet sürekli yorgun, sinirli, bitkin hissediyorsanız ya da herhangi bir olaydan ötürü rahatsızlık duyuyorsanız, meditasyon ile bu sorunları hafifletebilirsiniz.

Meditasyon; stresle sağlıklı şekilde başa çıkabilmek, beden ve ruh arasındaki toksinlerden arınabilmek ve içe dönmek için hem çok basit, hem de çok etkili bir yöntem. Meditasyonda ilerledikçe; kronik ağrıların hafiflediğini, depresyonunuzun azaldığını fark edeceksiniz. Huzurun yalnızca kendinizde bulabileceğiniz bir kavram olduğunu anlayacak ve eşyalarla, satın alınan yeni ürünlerle sağlanmayacağını fark edeceksiniz. Meditasyon sayesinde, inanç ve umut kavramları bambaşka boyutlar kazanacak.

Peki, siz bu felsefeye dahil olmak ve hayatımızı da bu bakış açıları eşliğinde şekillendirmek istediğimiz de nasıl bir yol izlemelisiniz?

  • Meditasyon yapmak için özel giysilere, özel mekanlara gerek yok. Sadece kendinize inanıp, istediğiniz her yerde ve her koşulda meditasyon yapabilirsiniz.
  • İlk olarak meditasyonun birbirinden farklı bir çok yöntemi olduğunu belirtilerim. Şayet meditasyona yeni başlanacaksa, aşağıdaki öneriler faydalı
  • Dik ve rahat şekilde oturun. Bu sayede uyku ya da dikkat dağınıklığı
  • Sırt, baş ve boyun aynı seviyede olacak şekilde dik tutulmalı. Daha sonra ise vücudunuzu gevşetmeye başlayı
  • Düzenli ve koordineli aralıklarla nefes alıp verin. Nefes alışverişleriniz esnasında mümkün oldukça nefesinize yoğunlaşmaya özen gö İnip çıkan karnınıza odaklanın.
  • Dikkat dağınıklığı ile karşılaşmanız oldukça normal. Hemen pes etmeyin ve kendinize yoğunlaşmaya çalışı
  • Bu aşamalar 20 dakika devam etsin. Her meditasyonda daha da aşama kaydettiğinizi gö Meditasyon süresinden tatmin oldukça sonra yavaş yavaş eski pozisyonunuzu alın. Gözlerinizi yavaşça açın ve etrafınızdakileri inceleyin. Acele etmeyin
  • Belirttiğim kısa ve pratik yöntemlerle evinizde rahatlıkla meditasyon yapabilir ve böylece hissetmek istediğiniz arzu, ferahlık ve zindelik hissine çabucak kavuş
  • Kaynak: http://www.aysetolgaiyiyasam.com/evde-meditasyon-teknikleri

Total
0
Shares

Bir cevap yazın