PicMonkey Collagefh

Spor salonunun yolunu tutmaya üşeniyor musunuz? Merak etmeyin, evde de formda kalmanın yolları var.

Tabii, televizyon karşısında atıştırmalık yerken yapılacak hareketlerden bahsetmiyoruz.

Eski milli jimnastikçi Ebru Karaduman’ın önerdiği 8 kolay hareketi yaparak mucize sonuçlar yakalayabilirsiniz.

Önerimiz bu hareketleri temiz havada yapmanızdan yana.

1) Arka Kol Çalışma

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak dik durun. Dambılları avuçlarınız birbirine bakacak şekilde başınızın üzerinde birbirine yakın tutun. Dirseklerinizi sağa sola oynatmadan kolunuzu bükerek ağırlığı başınızın arkasına indirin. Nefes verirken dirseğinizi sabit tutarak ağırlığı yukarı doğru itin.

Her iki kol için 12 tekrar.

2) Göğüs Çalışma

Sırt üstü yere uzanın. Dambılları avuçlarınız karşıya bakacak şekilde tutun. Dirsekleriniz omuz hizasında 90 derecelik açıdayken göğüs ve karın kaslarınızı sıkarak dambılları göğsünüzün önünde yukarı uzatarak birleştirin.

12 tekrar.

3) Dambıl Çeneye Çekiş ( Ön kol kası için )

Dik durun, avuçlarınız içeri bakacak şekilde dambılları kalça hizanızda önde tutun. Şimdi dirsekleri dışarı doğru vererek dambılları çene hizanıza doğru çekin. İndirerek başlangıç pozisyonuna gelin ve tekrarlayın.

12 tekrar.

4) Dambılla Öne Lunge (Kalça-Bacak ve Kol kasları için )

Ayaklarınız omuz genişliğinde açık olmalı ve dambılları yanlarına koymalısınız. Nefes verirken bir bacağınızla ileri doğru adım atın ve her iki bacağınızı dizlerinizden 90 derecelik açıyla bükerek, öndeki bacağınız yere paralel oluncaya kadar alçalın. Bu esnada dirseklerinizi bükerek dambılları omzunuza doğru kaldırın. Öndeki bacağınızı topuğunuza basarak başlangıç pozisyonuna gelirken dambılları da indirin ve diğer bacağınızla da aynı hareketi tekrarlayın.

Her iki bacak için 12 tekrar.

 

5) Jumping Jack (Bacak-Kol ve Omuz kasları için )

Ritmik bir şekilde kollarınızı ve bacaklarınızı yanlara açın, kollarınızı başınızın üzerinde ayaklarınızı yerde birleştirin, tekrar açarak bir yıldız şeklini alın. Seri bir şekilde açılıp kapanarak egzersizi uygulayın.

2×2 dakika boyunca yapılmalı, arada 10 saniye dinlenme molası verilmeli.

 

6) Ayaklara Uzanma (Karın kasları için )

Kollarınızı omuz, bacaklarınızı kalça hizasında düz bir şekilde yukarı uzatın, parmak uçlarınız tavana baksın. Bu pozisyondayken nefes vererek parmaklarınızla ayak bileklerinize dokunmaya çalışın.

12 tekrar.

 

7) Timsah

Yerde ayak uçlarınızın ve ellerinizin üzerinde bir sopa gibi düz durarak pozisyon alın. Önce sağ dizinizi sağ dirseğinize doğru çekin. Sağ ayağınızı yerine koyup şimdi sol dizinizi sol dirseğinize yaklaştırın. Seri şekilde bir sağa, bir sola dizlerinizi çekerek uygulayın.

12 tekrar.

 

8) Plankta Çapraz Diz Çekme

Yerde ayak uçlarınızın ve ellerinizin üzerinde bir sopa gibi düz durarak pozisyon alın. Önce sağ dizinizi sol dirseğinize değdirin. Sağ ayağınızı yerine koyup şimdi sol dizinizi sağ dirseğinize değdirin. Seri şekilde dizlerinizi çapraz yöne çekerek uygulayın.

12 tekrar.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın