image1

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göğüs büyütme estetiği yaptırmak isteyenlerin bilmesi gerekenleri anlatıyor.

“Hacimli ve güzel göğüslere sahip olmak her kadının en doğal isteğidir.  Eğer siz de daha hacimli göğüslere sahip olmak istiyorsanız, plastik cerrahi sizlere ameliyatlı ve ameliyatsız birçok yöntem sunmaktadır. Öncelikli olarak vücudunuza en uygun göğüs şekli ve göğüs boyutunu belirlemelisiniz. Operasyondan önce estetik cerrah desteği ile göğüs genişliği, göğüs kafesi boyutu, boy uzunluğunuz, deri hassasiyetiniz gibi birçok faktör dikkate alınarak sizin için ideal göğüs şeklinin belirlenmesi gerekir.  Buna karar verirken omuzlarınızın genişliği, belinizin inceliği ve basen genişliğiniz de dikkate alınır. Günümüzde burunun için 3D tasarım cihazlar ve 3D mask yöntemleri kullanılmaktadır. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınız üzerinden görüntüleriniz hazırlanır ve en ideal göğüs bilgisayar üzerinden tasarlanır. 3D mask yöntemiyle göğüslerinizin öncesi ve sonrası görüntüleri size verilir.”

Ameliyat için en uygun zaman

“Göğüs büyütme ameliyatlarında vücuda yerleştirilen implantın doğal bir görünüme kavuşması için bir miktar zamana ihtiyaç vardır. Göğüs estetiği ameliyatınızın tarihini belirlerken, eğer özel bir güne ya da döneme tam olarak iyileşmiş olarak girmek istiyorsanız iyileşme sürecini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Örneğin yaz aylarına kadar için hazır olmak isteyen hastalar için kış-sonbahar ayları ideal zamanlanmadır. İstekleriniz doğrultusunda iyileşme sürecini dikkate alarak, sizin için en uygun zamanı doktorunuzla birlikte seçebilirsiniz.”

İyileşme süreci kişiye ve tekniğe göre değişir

“Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında hastaların eylemlerinin iyileşme sürecinde etkisi oldukça büyüktür. Çevrenizin desteğiyle üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır olmalısınız. Yaşınıza, fiziksel özelliklerinize ve sağlık durumunuza göre doktorunuz size ameliyat sonrası verdiği tavsiyeleri iyi dinleyin ve özenle uygulayın. Göğüs büyütme operasyonlarında en iyi sonucu elde etmek için gerçekçi, programlı ve temkinli adımlar atmak gerekir. Siz de bu operasyonu gerçekleştirmek istiyorsanız,  göğüs büyütmeyle ilgili beklentilerinizi cerrahınıza açıkça anlatarak ve sizin için en uygun göğüs şekline kavuşabilirsiniz.”

 

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın