Cuma akşamı geldiğinde biraz eğlenmek istemeniz çok doğal. Ama eğlenirken diyetinizi raydan çıkmak zorunda değilsiniz. Hem kendininizi şımartabilir, hem de Pazartesi sabahı her şeyi berbat etmeden diyetinize devam edebilirsiniz.

weekend

Cuma 18.00

Hafta sonu KAÇAMAĞI: Happy Hour
UCLA Beslenme Merkezi’nden Doktor Susan Bowerman, “Barda verilen cips, çerez ve içkiyle beraber, bir happy hour’da 1.000 kalori alman işten bile değildir” diyor. Alkol iştahınızı uyarır ve dizginleri serbest bırakmanıza neden olur. Önünüze ne gelirse atıştırmaya başlar ve büyük olasılıkla da tavuk kanadı ve cipslerin mayınlı bölgesine girersiniz.

Hasar KONTROLÜ:
Ne kadar içtiğinizin farkına varamıyorsanız, her içkinin kapağını, kokteyl karıştırıcısını veya limon dilimini bir kenara koyun. Çalışmalar, insanların fiziksel hatırlatıcılar olduğunda daha az tükettiğini gösteriyor. Şişede servis edilen içkilerde kontrol daha fazla sizdedir. Ancak Bowerman, doğru porsiyonu (150 ml şarap ya da 360 ml bira gibi) bilmek için evde içtiğinizde ölçmenizde fayda olduğunu söylüyor. Pek çok şarap ve light biranın porsiyonunda 100-150 kalori vardır. Daha sert bir şeyler arıyorsanız, Manhattan (130 kalori), mojito (150) veya votka tonik (170) deneyin.

Yiyeceklere gelince:
Belinizi kalınlaştırmamak için aslında en iyisi bara sırtınızı dönerek oturmak. Böylece ikram edilen kâseler dolusu çerez ve cipsi görmezsiniz. Mutfaktan yükselen kokuları da daha az duyarsınız. Eğer bir yiyecek sipariş etmek isterseniz, McManus en iyi seçeneklerden birinin karides kokteyli olduğunu söylüyor. 60 ml kokteyl sosu içindeki 12 adet karides 153 kaloridir. Bir diğer seçenek de buharda pişmiş midye. Bunun da 12 tanesinde yaklaşık 150 kalori vardır. Peynirli bir diyet pizzayı da arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın