Hangi yüz bakım ürünü ne miktarda kullanmanız gerektiğine dair, en önemli bilgiler!

yuz bakim ürünleri

Cilt bakım ürünlerini verimli bir şekilde kullanabilmek için aşırıya kaçmaktan kaçınmalısınız. Tam da bu noktada, hepimizin kafasında aynı soru beliriyor: Ne kadarı eksiktir ve ne kadarı fazladır? Bakım rutininden en iyi sonuçları elde edebilmek için bu fotoğraflara göz gezdirmeniz yeterli.

yüz temizleme jeli miktar

Yüz temizleme jeli

Yüz temizleme jeli fazla miktarlarda uygulandığında cilt kuruluğu ve cilt gerginliği yaratarak canını sıkabilir. RealSelf.com danışmanlarından dermatolog Joel Schlessinger, küçük bir miktarın yeterli olacağını söylüyor. Birçok kremin ve jel temizleyicinin ufak miktarları, yüzünüzün tamamını temizlemek için yeterli olacaktır.
tonik miktar

Tonik

Toniğin kullanım miktarını ayarlamak zordur. Cildi kirden ve artıklardan arındırmaya yarayan bu ürün, nazikçe ve yavaşça kullanılacak cinsten değil. Kullanımında ise birkaç damlayı, pamuk yardımıyla uygulamalısınız.
serum

Serum

Kırışıklıklar, siyah noktalar ya da büyük gözenekler gibi spesifik problemleri hedef alan bu ürünler, oldukça konsantredir. Bu özelliklerinden dolayı, yüzünüzü ve boynunuzu temizlemek için birkaç damla kullanmanız yeterli olacaktır. Serumu yüzüne direkt olarak uygulamaktansa, avuç içine birkaç damla almanız ve cildinize hafifçe bastırarak uygulamanız en doğrusu olacaktır. Eğer serum görece daha katı bir yapıdaysa, fotoğraftaki kadar (bezelye tanesi kadar) uygulamanız yeterli olacak.
nemlendiric

Nemlendirici

Nemlendirmenin cilt bakımı ritüelinde ne denli önemli olduğunu bilirsiniz. Görseldeki gibi SPF içerikli bir ürünü, çapı 25 mm civarında olacak şekilde kullanmalısınız. SPF içermeyen ürünlerde ise bu miktarın 4/5’i yeterli olacaktır. Bu miktarları aşmanız, cildinizin ağırlaşmasına neden olurken, az miktarda kullanmanız ise cildinizin susuz ve kuru kalması ile sonuçlanabilir.
gunes kremi miktar

Güneş kremi

Güneş kremi kullanırken cimri olmamaya özen göstermelisiniz. Yüz için ideal olan ölçü ise en az 25 mm’lik olmalı.
yuz maskesi

Yüz maskesi

Yüz maskesi uygulanırken kullanılan miktar, maskenin tipine göre değişmektedir. Görseldekine benzer bir arındırıcı yüz maskesi, fazla miktarda uygulandığında ciltteki yağı emerek cildinin kurumasına neden olabilir. O yüzden, miktar konusunda dikkatli olunması gerekir.
gece kremi miktar

Gece kremi

Uyku esnasında cildinin kendisini toparlaması için ihtiyacın olan gece kremi, bünyesinde barındırdığı yaşlanmayı önleyici bileşenler ile cildinin doğal yollardan yenilenmesini sağlar. Aşırı kullanımında gözeneklerin tıkanmasına ve cildin deforme olmasına neden olabilir. 25 mm’lik bir ölçü yeterli olacaktır.
akne tedavisi

Akne tedavisi

Lekeler ile başın dertteyse, bu ürünleri tüm yüzüne uygulamaktan kaçınmalı ve kullanımı sadece cildin problemli bölgeleri ile sınırlandırmalısınız. Çünkü, üründe bulunan etken maddeler cildin kolaylıkla kurumasına neden olabilir. İdeal olanı ise bezelye tanesi büyüklüğünü aşmamanız.
goz kremi

Göz kremi

Göz çevresindeki deri, yüzündeki diğer bölümlere kıyasla daha incedir. Bu yüzden, göz çevresi biraz daha TLC ihtiyacı duyar. Ayrıca, göz çevresi daha küçük olduğundan, kremi de daha tutumlu uygulaman gerekir. Bir bezelye tanesi kadar miktar yeterlidir. Kremi ise en zayıf parmağın olan yüzük parmağınla uygulamanız ise en iyi tercih. Böylece ekstra baskıdan ve cildine zarar vermekten de kurtulursunuz. Göz kremini gözünüze temas ettirmekten ise kaçınmalısınız.

 

 

Total
2
Shares

Bir cevap yazın