Daha önce çoğu kez diyet yaptıysanız, aynı kiloda kalmanın ne demek olduğunu iyi bilirsiniz. Tartı sürekli aynı rakamı gösteriyorsa, ilk önce bunun nedenini öğrenmeli, ikinci olarak da motivasyonunun düşmemesi için ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

01

Geçmişiniz Önemli

Neden bazıları daha hızlı zayıflıyor? Diyete başlamadan önce ne yaptığınız çok önemli. Bugüne kadar yaptığınız diyetler, aç kaldığınız süreler, ne kadar az veya ne kadar çok yediğiniz, diyete başlamadan önceki haftalarda kaç kalorilere çıktığınız, zayıflama hızınızı etkiliyor. Örneğin her gün 3.000 kalori alan biri, diyete başladığında 1.500 kalorilik bir diyetle çok hızlı zayıflayabilir. Ancak zaten 1.500 kalori ile beslenen ama kilo alan biri, 1.200 kalori ile daha yavaş zayıflayabilir. Bu durumlarda kaloriyi daha da düşürmek pek işe yaramaz. Daha farklı ilerlemeniz gerekir.
Bunların dışında hormonal problemler, bazı hastalıklar da kilo kaybını yavaşlatabilir veya durdurabilir. Zayıflama döneminde duraksama yaşamamak için diyete başlamadan tahlil yaptırın. Bu şekilde, size engel olabilecek bir problem varsa onu kaldırarak yola çıkabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın