Özellikle bayram sofraları düşünüldüğünde kontrolü kaybetmek en büyük hakkımız! Ancak sonrasında dengeyi sağlamak önemli zira bikini vücudu hiçbir zaman geç değildir!

İşte kontrolü kaybettiğiniz bir yemeğin sonrasında dengeyi sağlamanız için 4 öneri: 

bol su tüketin

Bol su kuralını tekrarlamamıza gerek var mı?

7 Gün Detox Mucizesi’nin yazarları Peter Bennett, Stephen Barrie ve Sara Faye, sisteminsu ile detoksunun 1 haftanın içinde sonuç verebileceğini açıklıyor. Yeni başlayanlar için, kahve, alkol ve şekerli içki alışkanlığı yerine her gün iki litre su için.

bitki çaylarından yardım alın

Karaciğeri temizleyin

Karaciğeriniz özellikle tatil ve kaçamaklar sırasında fazla kaçırmış olabileceğiniz alkolü filtreler, ancak vücudunuza giren diğer tüm toksinleri de filtreleyerek dışarıda bırakır. Bu nedenle, yeşil çay yudumlayıp detoks işlevini yeniden devreye sokmak akıllıca bir hamle olacaktır. Edward Group’a göre, yeşil çay “karaciğer fonksiyonlarına yardımcı olduğu bilinen antioksidanlarla dolu”!

c vitamini

C Vitamini alın

Vitamin C, vücudu serbest radikallere ve toksinlere karşı koruyan, tatil sonrasında vücudunuzu temizlemek için mükemmel bir antioksidandır. (Her zaman olduğu gibi ek vitamin almadan önce önce doktorunuzla konuşun.)

Ocean Mist

Sağlıklı gıdalar yiyin

McKittrick; meyveler, sebzeler ve yağsız protein gibi sağlıklı besinler üzerinde stoklanmayı öneriyor.  Enginar ve brokoli gibi sebzeler, vücudu detoksifiye etmek ve sağlıklı balansı sağlamak için mükemmel seçenekler olacaktır.

Total
1
Shares

Bir cevap yazın