Office worker who are eatingl during the work

Office worker who are eatingl during the work

Ofiste günün en saçma saatlerinde acıktığınızda, eliniz abur cubura hiç kaymasın.

Bu 4 besini elinizin altından eksik etmeyip, açlık krizlerinizi güvenli bir şekilde atlatmanızı öneririz.

1) Sade Yoğurt

Daha çok kilo vermek için daha çok yiyin, özellikle de yoğurt. University of Tennessee ‘de yapılan araştırmaya göre günde 500 gr’dan fazla yoğurt tüketen insanlar yemeyenlere göre %22 oranında daha fazla kilo kaybediyorlar ve %81 oranında daha fazla göbek bölgesi yağları yakıyorlar. 170 grlık sade bir yoğurt, göğüs tavuk kadar protein içerir. Meyveli yoğurtlardaki şekerden kaçınmak için kendi meyvenizi ve whey protein tozunuzu ekleyebilirsiniz.

 

yeşil çay ofis için ideal besinler

2) Yeşil Ice Tea

Yeşil çay gerçek bir besin gücüdür. Öğleden sonra yaşanan enerji düşmelerinde, geçici bir toparlanma sağlamasının yanında Alzheimer, kalp hastalıkları ve kanser riskinin azalmasını sağlayabilir. Ayrıca yeşil çayda bulunan bir antioksidan olan EGCG kilo vermenize bile fayda sağlayabilir. ‘Naked Nutrition’ isimli beslenme firmasının sahibi Mike Roussell’a göre “Yeşil çay beyin fonksiyonlarının çalışması için önemli olan kafein ve L-theanine bileşiklerini içeriyor.”
3) Havuç

Ofiste saat 3 olduğunda canınız cips ve çikolata gibi şeyler isteyebilir, sebze değil. Fakat neyse ki mantık baskın çıkıyor! New York’da bulunan Saint Bonaventure University’de yapılan araştırma insanların sağlıklı yiyecekler yakınlarında olduğu zaman onları tercih etmeye daha yatkın olduğunu gösteriyor. Dolapta küçük havuçlar tutun ve onları biraz humusla birleştirin ki tat ve protein açısından da daha yoğun olsun.

badem ofis için en iyi besinler

4) Badem

Evet bademleri de buzdolabında saklamalısınız, orada daha uzun dayanırlar. Roussell’a göre bir avuç badem öğleden sonra atıştırması için ideal bir aperatif. “Tokluk hissini tetikleyen 3 beslenme faktörü olan yağ, protein ve lifleri içeriyorlar.”  Loma Linda University’nin araştırmacılarına göre haftada bir badem gibi kabuklu yemişlerden tüketen insanlar, tüketmeyenlere göre %46 oranında daha az obezite riski taşıyorlar. Fakat yeterince çiğnediğinizden de emin olun.Purdue University’nin araştırmasına göre bademler dişlerinizin arasında ne kadar fazla ezilirlerse o kadar sağlıklı ve doymamış gıdayı bünyenize almış olursunuz.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın