Sonbahara girdiğimiz şu günlerde hayatınızda değişiklik yapmak isterseniz aklımıza tek bir şey geliyor; saçlar! Saçları değiştirmekle enerjinizin de değişeceği kesin bilgilerden ne de olsa.

Ama unutmayın ki hiçbir şey boya işinin yanlış gitmesinden daha kötü olamaz. Bu yüzden de ilk olarak doğal yöntemleri denerseniz kesinlikle pişman olmayacaksınız. Çok bilinmeyen ama saçları açma da çok etkili olan yöntemlerden biri de soda ile saç açmak!

Şampuanınızın içine ekleyeceğiniz soda, saçlarınızın rengini açmakla kalmayıp sağlıklı ışıltılar da katacak. Aynı zamanda sodanın, saç rengi açma özelliğinin yanı sıra saçı uzatma ve canlandırma gücü de oldukça yüksek. Maden suyunu düzenli kullandığınızda saçların dökülmesi de azalır. Yapılan maden suyu bakımı ile saçlarınız kısa sürede canlanacaktır.

Saçların ihtiyacı olan sodyum, demir, florit ve magnezyum mineralleri sodada bulunduğu için saçınızı koruyup, saçınıza ışıltı katacak aynı zamanda. Saç derisindeki su eksikliği kepeklenme sorunu yaşatır. Maden suyu, saç derisini nemli tutmaya yardımcı olduğu için kepeklenme sorununa da iyi gelir.

Soda ile Saç Nasıl Açılır?

Saçlarınıza bakım olarak maden suyu kullanacaksanız; yaklaşık 3-5 dakika saç diplerine masaj yaparak bekleyin. Ardından durulayın.

Saçlarınızın rengini açmak için maden suyu kullanacaksanız; saçınıza maden suyu uygulayıp 2-3 saat bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Doğal bir yöntem olduğu için kimyasalların verdiği etkiyi verip, saçınızı yıpratmaz. Hem kendinizde değişiklik istiyor hem de doğallıktan yanaysanız sizin için süper bir fikir!

Total
0
Shares