Günümüzde plastik cerrahinin en çok ilgi gören alanlarından biri meme büyütme ameliyatları olurken, özellikle spor yapan kadınlar protezin ağırlığının yarattığı  olumsuz etkilerden rahatsızlık duyabiliyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op Dr Cenk Görken hafif implantlarla ilgili bilgi verdi.

Yeni geliştirilen B-Lite Hafif Meme İmplantıyla, protezin hacmi aynı kalırken, ağırlığı yüzde 30'a varan oranda azalıyor ve bu durum hem aktif spor sırasında hem de günlük yaşamda büyük rahatlık sağlıyor.

Mikrosferlerle geliştirilmiş silikon implante edilebilir jel olan B-Lite, ekstrem koşullu sporlarlarda dahi meme dokusunu implantın ağırlık etkisinden kurtararak yerçekimine karşı yönelimini azaltıyor. Ayrıca B-Lite,13 Atm ve üzeri basınçlarda dahi herhangi bir fiziksel veya kimyasal değişime uğramadan güvenle meme dokusundaki yerini koruyor, uçak basınçları ve dalış sporlarına da uygun imkan sağlıyor.

Yüzde 30 hafif olması sayesinde B-Lite spor yapan kadınlarda memeyi hızlandırılmış sarkmalardan koruyor, doku körelmesini ile deri atrofisi ve uzamalarını engelliyor, alt meme kıvrımı bozulmalarını yavaşlatıyor, meme ucu yer değişimlerini ve meme deformasyonlarını azaltıyor dalgalanmaları ve implantın meme dokusundan görünümünü minimize ediyor . Ayrıca ağırlık etkisine bağlı olarak gelişebilecek boyun,sırt ve omuz ağrılarını da azaltıyor.