TACİZ SADECE FİZİKSEL DEĞİLDİR

Hikayesini anlatmaya “İlişkimizin ilk günleri tam bir peri masalıydı. Karşımda hayatımda gördüğüm en nazik, kadın ruhundan en iyi anlayan adam vardı. Kendimi dünyanın en mutlu kadını hissetmem için gereken bütün koşullar hazırdı. O nedenle evlenmeden önce durumumuzu toparlayana kadar onun evinde birlikte oturmayı kabul ettim. Yaklaşık altı ay sonra ise aile ve yakın arkadaşlarımızın bulunduğu küçük bir partiyle evlendik” diye başlıyor Berrin K.

Yaklaşık iki ay sonra her ilişkide ortaya çıkabilecek ufak tefek pürüzler belirmiş önce. Küçük tartışmalar mutlu sonla bittiğinden aklına kaygı verici durumların gelmediğini söylüyor Berrin K. Ancak bu tartışmaların birinde ağır bir küfür duyunca çok şaşırdığını ve nasıl cevap vereceğini bilemediğini ekliyor arada. Aynı akşam çıktıkları romantik bir yemekle buzlar çözülmüş, küfür konusu ise açılmadan kapanmış. “Arkadaşlarımın ilişkilerine oranla çok daha harika bir şey yaşadığımın farkındaydım. Kıymetini bilmem gerektiğini düşünüyor, küçük kıskançlıklarını gülümseyerek karşılıyordum. Giyim şeklimi ve makyajımı onun istekleri doğrultusunda değiştirmeye başlamıştım. Bir gün kendime güzel kırmızı bir elbise aldım. Gördüğü zaman bayıldı, iltifatlar yağdırdı bana. Birlikte müzik dinlemek için kulübe gitmek üzere hazırlandığımız bir akşam ise aynı elbiseyi üstümde gördüğünde kıyameti kopardı. Onun ağzından duymaya alışık olmadığım korkunç hakaret ve küfürler etmeye başladı. Önce aynı şekilde karşılık vererek başa çıkmayı denedim ama başarısız olunca, susup elbiseyi çıkarmakta buldum çareyi. Gerçeklerle yüz yüze geldiğim kopma noktası bu olaydı” diye anlatıyor ilişkisini bitme sürecine sokan kavgayı genç kadın.

O günden sonra daha büyük problemler su yüzüne çıkmaya başlamış. Âşık olduğu adamı tanıyamaz hale geldiğini söylüyor Berrin K. Arkadaşlarıyla görüşmesi yasaklanmış ilk olarak. Ardından da telefon konuşmaları… “Çalıştığı şirketin bilgi-işlem merkezindeki arkadaşı aracılığıyla Facebook şifremi kırdırıp arkadaşlarımla yaptığım yazışmaların kopyalarını almış ve dosyalamış. Yaptığının bir suç olduğunu anlamadığı için kendisi söyledi bana. Zaten baştan beri beni oradan takip ediyormuş, farkında değilmişim” diye açıklıyor içinde bulunduğu kâbusu. Kavgaların birinde kız arkadaşlarıyla cinsel ilişki kurmakla bile suçlandığını da ekliyor. “Bir zamanlar gözümün içine bakan bu harika adamın nasıl değiştiğini anlamıyordum. İsteklerini harfi harfine yerine getirirsem eskisi gibi olacağına inandırdım kendimi. Ama ne yaparsam yapayım bir işe yaramaz olmuştu. Artık ailemin ve arkadaşlarımın yanında hakarete uğramaya başlamıştım. Hiçbir işe yaramayan zavallı bir yaratık olduğumu, durmadan şişmanladığımı, sokağa çıktığım zaman erkeklerle birlikte olduğumu iddia ediyordu herkesin yanında. Adımla değil, küfürle seslenmeye başlamıştı artık bana”. Olan bitene dayanamayınca yakın arkadaşlarından birine açılmaya karar vermiş genç kadın. Gizli saklı buluşmalarda anlattıkları arkadaşının dehşete kapılmasına yetmiş. “Bana hemen ondan uzaklaşmam gerektiğini söyledi. Önce kabul etmek istemedim. Hastalıklı bir şekilde kocamdan ayrılmak istemediğimi söylüyordum. Bu nedenle tartıştık. Ama çok eski arkadaşım olduğu için kararından vazgeçmedi ve bir gün kocasını gönderip evden aldırdı beni. İki gün onun evinde kaldım. Yoğun konuşmaların ardından ayrılmaya ve hukukî olarak hakkımı aramaya karar vermiştim” diyor Berrin K.

Kararını uygulayamamış ama çünkü eşi ağlayıp yalvararak geri dönmesini istemiş ondan. Problemli günlerin geride kaldığını, işleri yüzünden yaşadığı sıkıntıların onu bu hale getirdiğini ve artık eskisinden de mutlu olacaklarını vaat ederek razı etmiş genç kadını. Gerçekten de öyle olmuş. Ancak sadece kısa bir süre için… “Neredeyse bir süs köpeğine dönüştüğümü hissediyordum yavaş yavaş. Sürekli tedirgindim çünkü. Huzursuzluk çıkmaması için ne yapacağımı şaşırmış bir durumdaydım. Ama bir işe yaramadı, onca vaadi sıralayan o değilmiş gibi kaldığı yerden devam etmeye başladı. Ağız tadıyla yemek bile yiyemez olmuştum. Evdeki sıradan bir akşam yemeğinde şarap içmek istememem bile sorundu artık. Tuvalette uzun kalmam, duş kabini yerine küvette yıkanmam, seyrettiğim televizyon kanalı, müziğin sesini açmam veya kısmam… Saymakla bitiremeyeceğim kadar çok neden vardı hakaret edip aşağılaması ve ezmesi için”.

Durduk yerde ağlama krizleri geçirmeye başladığı zaman anlamış artık sorunun kökünü kazımanın zamanı geldiğini Berrin K. Bu karar, en kısa zamanda harekete geçmesine neden olmuş. Öncelikle konudan haberi olan arkadaşını aramış ve kendisine yardım etmesini istemiş. Hemen ardından evi terk etmiş ama bir farkla. Ne olursa olsun kesinlikle geri dönmemek şartıyla! Ardından daha önce içini açmaktan çekindiği diğer arkadaşlarını da konudan haberdar etmiş. Onların da desteğiyle, evlilik nedeniyle kapattığı evini açıp kocasıyla tüm irtibatını kesmiş. “Uzun zaman ses çıkmadı. Yalnız kalmamaya çalıştım bu süre içinde”.

Boşanma davasının açıldığı haberini alınca ne hissedeceğini şaşırsa da pes etmemiş genç kadın. Tek celsede boşanmışlar. O günden sonra da hiçbir şekilde görüşmemişler. Aradan altı ay geçtikten sonra eski kocasının yeniden evlendiğini duyunca içinin burkulduğunu da saklamıyor Berrin K. “Yeni eşine acıyorum doğrusu. Kulağıma gelenler ona, bana olduğundan daha acımasız davrandığı ve ev hapsi uyguladığı yönünde” diyor.

Total
3
Shares

Bir cevap yazın