Türkler olarak Fransızlar gibi kendimize özgün bir stilimiz olmasa da bir özelliğimiz var; taktık mı takıyoruz. Bir anda herhangi bir parça tüm şehri istila edebiliyor, kafamızı nereye çevirsek onlarla karşılaşıyoruz.  Milletçe gurur duyduğumuz misafirperverliğimiz ve sahiplenme içgüdümüz söz konusu stil olunca da etkisini sürdürüyor.

İşte ‘stil sahibi’ her beş Türk kızından üçünde bulunan, Türk usulü deyişle ‘Kızılay mı dağıttı?’ dedirten yedi parça…

 

KANKEN YA DA SIRT ÇANTASI

Tüm hipster’lar buraya! Rahat ve içine çok eşya alabildiği konusunda hem fikiriz ama kabul edin; şehirdeki tüm Kanken çantaları bir araya getirsek Çin ordusuna kafa tutarız.

Muadili: Herschel.

TÜRK STİLİNİN 7 ‘VAZGEÇİLMEZ’ PARÇASI d

NIKE AIR FORCE 1 SPOR AYAKKABI

Amacını çoktan aştı. Basketbol ayakkabısı olarak üretilen Nike Air Force 1, artık bir popçu ayakkabısı. Üstelik bu yaz sıcağında ayağınızın bu ayakkabı içinde yüzeceği fikrini düşünürsek, bir süre rafa kaldırsanız daha iyi olacak.

Muadili: Adidas Stan Smith

TÜRK STİLİNİN 7 ‘VAZGEÇİLMEZ’ PARÇASI y

DIOR SO REAL GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

O bir fenomen! Tabii, fenomen olmasında ve moda evine sağladığı kar konusunda Türklerin payı tartışılmaz. Etrafınıza şöyle bir bakın, sizce de herkes çok ‘Dior, Dior’ bakmıyor mu?

Muadili: Eyepetizer

 

TÜRK STİLİNİN 7 ‘VAZGEÇİLMEZ’ PARÇASI u

YÜKSEK BELLİ MOM JEAN

Hepimizin gardırobunda geniş yer ayırdığı anne jean’leri ne kadar her vücut tipine hitap etmese de, herkes onun için tek bir vücut haline gelmiş durumda. Üstelik artık anneler bile giymiyor!

Muadili: Dizleri yırtık jean

TÜRK STİLİNİN 7 ‘VAZGEÇİLMEZ’ PARÇASI fss

 

FIRFIRLI OMUZLARI AÇIKTA BIRAKAN BLUZ

Şirinlik abidesi olan bu bluzlar sokakları bırakın, neredeyse tüm vitrinleri de işgal etmiş durumda. Madem o kadar çok seviyorsunuz sizi şöyle kıyı kıyı İspanyol sahillerine alalım, ne dersiniz?

Muadili: Çapraz bağcıklı bluz.

TÜRK STİLİNİN 7 ‘VAZGEÇİLMEZ’ PARÇASI ff

ŞAHMERAN AKSESUARLARI

Bir Anadolu efsanesi oldunuz da bizim mi haberimiz yok? Şahmeran’ın yarısının bir yılan olduğunu hatırlatmak isterim çünkü taktığınız o aksesuarlar yavaş yavaş zehirlemeye başladı da.

Muadili: Kulak cuff’ı

 

TÜRK STİLİNİN 7 ‘VAZGEÇİLMEZ’ PARÇASI gf

BONUS

GRİ/ BEYAZ SAÇLAR

TÜRK STİLİNİN 7 ‘VAZGEÇİLMEZ’ PARÇASI fgdfgdfs

Her şey Orta Dünya büyücüsü Gandalf ile başladı…

Muadili: Renkli Saçlar

TÜRK STİLİNİN 7 ‘VAZGEÇİLMEZ’ PARÇASI 23

 

Total
8
Shares

Bir cevap yazın