Isınan havalarla birlikte yaz hazırlıklarına başlamanın tam zamanı! Peki enerjiniz buna hazır mı?

Yaz enerjisini henüz hissedemiyorsanız, vereceğimiz pratik ve kilit öneriler sayesinde bunu aşmanız mümkün. Bu öneriler sayesinde yaza daha yüksek enerjiyle girmekle kalmayacak; daha mutlu ve sağlıklı da hissedeceksiniz!

İşte yaza enerjik girmenin 6 yolu!

Dolabınızı Yaza Hazırlayın

Instagram//lucywilliams02/

Kıyafetler her zaman en büyük motivasyon araçlarından biri olmuştur! Küçük bir dolap detoksu yapmak, dolabınızı düzenlemek ve hazırlayacağınız sezon trendlerinden oluşan bir yaz alışveriş listesiyle dolabınızı baştan yaratmak; yaz için sizi motive edecektir.

Beslenme Rutininizi Hafif, Leziz ve Sağlıklı Tutun

ınstagram/pamela_rf

Beslenme sadece vücudumuzu değil, ruh sağlığımızı da etkiliyor. Yaz aylarında hafif ve sağlıklı beslenme ise daha da önem kazanıyor. Ancak bu beslenme tarzına damak tadınızdan ödün vermeden de geçmeniz mümkün.

tadım bar çeşitleri

Söz konusu sağlıklı bir şekilde enerji almak olduğunda; kuru yemiş ve kuru meyveleri yulaf, pirinç patlakları ve bal ile bir araya getirerek lezzetli bir atıştırmalığa dönüştüren Tadım bar çeşitleri en iyi destekçiniz olacak!

Üstelik koruyucu içermeyen Tadım bar çeşitleri, tatlı krizleriniz için de harika bir seçenek. Kullanışlı paketlemesi ve boyutu sayesinde; çantanızda, plajda, dışarıda veya evde lezzete giden bu en kolay yola bir şans vermelisiniz.

Spor veya Meditasyon Yapın

ınstagram/hoskelsa

Spor yapmanın endorfin salgılamada oldukça etkili olduğunu biliyoruz. Bu da enerji ve mutluluk seviyenizin yükselmesi demek! Hafif bir spor, sizi yormak yerine enerjinizi yükseltecektir.

Öte yandan meditasyon da enerji düzeyinizi korumanız, zihninizi açmanız ve daha hafif hissetmeniz için etkisi kanıtlanan taktikler arasında. Günde 5 dakikanızı meditasyona ayırarak yaza daha zinde girebilirsiniz.

Cildinizi Sıcak Havaya Hazırlayın

ınstagram//frida_aasen/

Yaza hazırlık söz konusu olduğunda kendinize vakit ayırmanız oldukça önemli. Yeni sezon öncesi temiz bir cilt için; cilt tipinize uygun peeling uygulayabilirsiniz. Yaz aylarında cildinizin uğradığı değişime göre, daha hafif bir nemlendirici kullanmak isteyebilirsiniz. Tabii ki bu noktada cildin koruma kalkanı güneş koruma kremlerini de unutmamalısınız.

Öte yandan beslenme de cilt sağlığında oldukça önemli. Doğal içerikler ve kuruyemişler sağlıklı bir cildin yapı taşını oluşturduğundan; bir önceki maddede bahsettiğimiz Tadım bar çeşitleri gibi atıştırmalıkları tüketmeyi ihmal etmeyin.

Renklerin Gücü!

ınstagram/thehangedit

Renklerin psikoloji üzerindeki etkileri sandığınızdan daha güçlü. Nail art söz konusu olduğunda daha canlı tonları tercih etmek ya da favori tonlarınızdan gökkuşağı nail art trendlerini uygulamak harika birer seçenek olabilir. Makyaj tonlarınızda daha canlı tonlara yönelebilir, kıyafetlerinizde daha enerjik renkleri tercih edebilirsiniz.

Size Yazı Hatırlatan Her Şeyi Kullanın

ınstagram/hoskelsa

Favori yaz şarkılarınızdan oluan bir playlist sizi harekete geçirmeye yetecektir! Sadece müzik değil; size yazı anımsatan her şeye bu dönemde daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Size en sevdiğiniz yaz tatilinizi anımsatan bir kitap, yaz manzaralarıyla dolu bir film gibi…

Total
0
Shares