Paylaştığımız tüyolar sayesinde bu kışı tuzaklara yakalanmadan ve sağlığınızdan olmadan tamamlayın.

Katıldığınız davetlerin sayısı arttıkça, belinizin çevresi de aynı oranda genişlemeye başlar. ‘Eat What You Love, Love What You Eat’ kitabının yazarı Michelle May, pek çok etkinliğin bir şölen havasında geçtiğini ve mönünün neredeyse tamamının yağlı yiyeceklerden oluştuğunu söylüyor. Buna stresi, spor yapmak ya da yemek pişirmek için bir türlü bulunamayan zamanı da ekleyelim… Aldığınız kilolar için hazırda beklettiğiniz bir diyet listesi de olsa bu kısır döngüye artık bir son vermelisiniz. Gittiğiniz alışveriş merkezinin yemek katındaki binlerce kalorilik menülerden, bütün diyet kurallarını yerle bir eden aile yemeklerine kadar, yoluna çıkabilecek gizli diyet tuzakları ve onlardan kurtulmanın yolları;

OFİS PARTİSİNDE

Office party

Tehlike: Tabak dolusu börek, çörek ve pastadan oluşan bir açık büfe.

Kaçış Yolu:

1.adım: İlerleyin Yiyeceklerin yanında dikilmeye devam ederseniz, parti boyunca cipsleri sosa batırıp ağzınıza atman kaçınılmaz olur. Miami’deki Pritikin Longevity Center & Spa’nın Kadın Sağlığı ve Aile Hekimliği Bölümü Yöneticisi Danine Fruge, bu nedenle yiyeceklere en uzak yerde durmanızı öneriyor: “Eğer yiyecek bir şeyler almak için bütün salonu katetmeniz gerekirse çok yemezsinsiniz.”

2. adım: Seçici olun Kanepe tabaklarında gördükleriniz küçük olsa da hiç masum sayılmazlar. Sadece kanepe yiyerek bile yüzlerce kalori alabilirsiniz. Kendinizi en sevdiğiniz üç tanesiyle sınırlayın. Bütün yıl bu partiyi mi beklediniz? O halde kendinizi tutmayın, ama pasta veya kek yemeyi unutun.

3. adım: Küçük yudumlar alın Alkol, hem fazla kalori almanıza, hem de dedikodunun dozunu kaçırmanıza neden olabilir. Birkaç seçeneğiniz var:

• Doktor Christine Gerbstadt’ın önerisi tek bir shot almanız. Soda ve limon suyuyla karıştırılmış vokta, cin ya da rom içebilirsiniz. Bu size sadece 100 kalori aldırır.

• Doktor Kristin Reisinger’in önerisi ise şampanya veya pembe şarap. Bunlar hem düşük kalorilidir (bir bardakta 80 ile 120 kalori arası) hem de bir dikişte içmek yerine küçük yudumlar almak daha keyiflidir.

• Light bira ya da şarap da içebilirsiniz, pek çoğunun bir bardağı 150 kalorinin altındadır. Eğer parti boyunca birkaç kez bardağını dolduranlar arasındaysanız (size hiçbir şey demiyoruz!) Fruge, bardağınızı her seferinde yarısına kadar doldurmanızı tavsiye ediyor.

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın