Zet Fashion moda blog’unun yaratıcısı Zuhal Okçu’nun bir gününü nasıl geçirdiğini merak ediyor musunuz?

ickare

Bir günlük beslenme programını anlatır mısın?

Sabahları mutlaka bir yumurta, bol domates, zeytin ve peynirden oluşan bir kahvaltı yapıyorum. Bazen bu rutinime avokadoyu da dahil ediyorum.

Arada meyve ve kuruyemiş tüketiyorum. Öğlenleri dışarıda koşturduğum için salata ve kahveyle geçiştirebiliyorum.

 

Akşamlarıysa çok aç ve yorgun olduğum için yediklerime dikkat edemiyorum. Tuzdan ve yağdan uzak durmaya çalışıyorum. Et fazla sevmediğim için sebze ağırlıklı besleniyorum. Gün içerisinde iki litre su mutlaka tüketiyorum.

 

 

Tatlı kaçamakların?

Tatlı hayatımdan çıkaramadığım tek şey! Çay ve kahveye şeker atmasam da tatlıya ‘hayır’ diyemiyorum. Düzenli Nutella krizlerim mevcut! Browni, cheesecake ve havuçlu keke bayılıyorum. Kahveyle birlikte yemeyi daha da çok seviyorum!

 

Çok yemek yediğini düşündüğünde aradaki farkı nasıl telafi ediyorsun?

Ertesi gün sahilde uzun bir yürüyüş yaparak suçluluk duygumdan arınmaya çalışıyorum. Birkaç gün yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum.

 

En çok hangi bölgeni çalıştırmak için uğraşıyorsun?

En çok ayva göbeğimi yok etmek için çalıştım, ama olmuyor! Karın çalışmayı bir türlü sevemedim. Anladım ki o ayva göbek sadece sporla değil, sağlıklı beslenmeyle gidiyor. Hala o düzeni tutturamadım. Ayva göbeğimle barış yaptım.

 

Düzenli yaptığın bir spor var mı?
Sahilde hızlı adımlarla yürüyüş yapmayı çok seviyorum.  Spor salonunda da hafif ağırlık çalışmaya devam ediyorum. Şu an işlerden pek fırsat bulamıyorum, ama en kısa zamanda tekrar başlayacağım.

 

Spor yapamadığın zamanlarda nasıl telafi ediyorsun?

Spor yapmadığımda kendimi kötü hissediyorum. En azından evde bildiğim birkaç pilates hareketini uygulamaya çalışıyorum.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın