Aralık ayının ayrıntılı burç yorumları;
koc

KOÇ

Aralık ayının astrolojik gündemde en önemli olayı, bir çok ülkenin siyasi gündeminden, ( kendi ülkemizde dahil! ) kişilerin hayatlarında yaşadığı beklenmedik ve dönüştürü-yıkıcı etkileri ile Uranüs ve Pluto karesi, yenileniyor. En güçlü noktasından uzaklaşmış olsa da, yine de 1-11 Aralık günleri arasında umarım dünya ve barış adına üzücü olaylar yaşanmaz.

2014 Nisan ayında yaşadığınız olayları bir anımsayın. Para, iş, aşk, ihanet, arkadaş oyunları, ev kazaları, tamiratlar, borçlar, vs. İşte benzer durumlar ( neyse ki biraz daha hafif ) olarak yeniden yaşanabilir. Nisan 2014 yılından size hınç bileyenler, gizli düşmanlarınız var ise onlar yüzünü bir kez daha gösterebilir. Benzer konularda sizi zorlayıcı yepyeni etkiler ortaya çıkabilir.

Bu ay sizin için, bir sürpriz hazırlıyor sevgili Koç... Yine arkadaşlarınız tarafından kıskanılmanız olası, nazar boncuğunuzu, sarımsağınızı üstünüzden eksik etmeyin. Zira, bu ayın 11’indeki  yeni ay size güzel bir seyahat ( hatta yurtdışı olabilir ) müjdeliyor. Bir arkadaş grubundan davet veya bir yılbaşı tatili planı belirebilir. Belki sevgiliniz sizinle bir hafta sonunu Abant’ta geçirmeyi önerir. Yine bu yeni ay, işiniz veya eğitiminiz üzerinden bir yurtdışı bağlantınız varsa, bu bağlantıyı daha da güçlendirip, beraberinde yeni teklifler getirebilir. Eğer medya, hukuk alanlarında çalışıyor veya üniversitede akademik kariyer yapıyorsanız, bingo!  Yeni iş teklifleri veya devam eden işlerinizle ilgili ödüller, başarı raporları sizi bekliyor. Kitap yayınlamak veya projelerinizi dünyaya sunmak için Aralık 11-17 arası çok güzel bir dönemi işaret ediyor. Ayın ikinci haftası, bu konularda çok şanslısınız. Ama belki de en çok kıskandıracak konu aşkta yaşanacak. Eğer kalbiniz boş ise, bu yurt dışı bağlantıları ( mesela katıldığınız bir toplantı ) bir yabancı kişi ile hızlı bir flört başlayabilir. Yurtdışı seyahatiniz sırasında, yeni bir kişi ile tanışabilir veya bir uluslararası çöpçatan sitesinde, dünyanın diğer ucundan yaşayan birine tutulabilirsiniz. Bu kişi eğitim veya iş dünyasından da daha önce tanıdığınız, biri olabilir.  Sizin adınıza ben heyecanlandım yani…

Sizin pek çok iyi huyunuzun yanı sıra maalesef Ateş burcu olmanız nedenli ile yanmanız ve patlamanız herkesi şaşırtır. Bu ay bu ani rüzgar ev ve aile hanenizde esiyor. Bu ay sizin için başka bir eve taşınma veya satın alma-kiralama gözüküyor sevgili Koç. 25 Aralık tarihinde gerçekleşen dolunay, size evle ilgili bir final getiriyor. Belki işinize çok yoğunlaştığınız için işinize yakın bir muhite taşınma fikri aniden kanınıza girebilir. Eğer evinizde tadilat, dekorasyon yapıyorsanız, bunlar nihayet bitebilir ama ödemeleri dolunay ertesine bırakın. Dolunayın ardından gelen hafta, her şey daha rahat akacaktır. Eğer aileniz ile ilgili yaşadığınız başka sorunlar var ise, onları çözmek için de dolunay sizi zorlayacaktır. Bu yılın ortalarından itibaren anne ve babanız, çocuklarınız, eşiniz ile yaşadığınız gergin veya tıkanıklık durumları, onların bir hastalıkları veya yardım etmeniz gereken bir konu, eğer o zaman ertelediyseniz, bu ay mutlaka çözülmesi gerekecektir. Dolunay eski sorunları eğer bitmedilerse, yenide getirebilir.

Zaten Aralık ayının son haftası aile ve ev meseleleri yüzünden, yılbaşı eğlencesinden ve planlarından eğer biraz olsun uzaklaşmanız gerekirse, hiç endişe etmeyin. Zira, ev ve aile demek hayatımızda en önemli konular demek. İşte, oradaki pürüzleri temizledikten sonra yaşamınıza, yeni yılda daha rahat ve 2015’ten çok daha keyifli devam edeceksiniz.

 

Bir cevap yazın