1483968048_BALKABAG__

Sağlıklı tatları, ustaca yorumlama geleneğiyle her ay farklı menüleri ortaya seren The Brasserie Restaurant, Şubat ayı boyunca kış aylarının gözdesi  “balkabağı menüsü” ile yaşanması gereken sıra dışı bir gastronomi deneyimi sunuyor.

 1483968088_BALKABAG___3

Soğuk kış günlerine inat, içinizi ısıtan Balkabağı menüsünü keşfetmeye hazır mısınız? Sağlıklı olduğu kadar lezzetiyle de tatlı, tuzlu birçok tarifte başrolde yer alan ve kış mevsiminin en sevilen sebzelerinden biri olan balkabağı, iştah kabartan özel bir menüyle  The Grand Tarabya Otel’de bulunan The Brasserie Restaurant’da sizleri bekliyor.

1483968061_BALKABAG__1

Çorbadan risotta’ya, sorbe’den Gnocchi’ye kadar balkabağının farklı lezzetlerini, İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasına karşı deneyimlemek için The Brasserie Restaurant’daki yerinizi şimdiden ayırtın.

1483968048_BALKABAG__

Kış aylarının sevilen lezzeti balkabağını birbirinden lezzetli tariflerle buluşturan ve ustaca yorumlama geleneğini Şubat ayında da balkabağı ile devam ettiren The Brasserie Restaurant, farklı damak lezzetlerine hitap eden menülerinin sonuncusu olan balkabağı menüsüyle, lezzetli ve sağlıklı tatlara yer vermeye devam ediyor. Antioksidan özelliğiyle kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendiren balkabağı, aynı zamanda lifli yapısıyla sindirim sistemini de destekleyici etkiye sahip. Cildi güzelleştirici etkisiyle gençlik iksiri olarak da bilinen ve mevsiminde bolca tüketilmesi tavsiye edilen balkabaklı lezzetlerin yer aldığı bu özel menünün mimarı ise The Grand Tarabya’nın başarılı Executive Şefi Selçuk Gönen.

 1483968070_BALKABAG__2

Kült lezzetler balkabağı ile harmanlanıyor

Sıcacık bir başlangıç için menüde yer alan Fırınlanmış Balkabağı Çorbasına, Kurutulmuş Balkabağı Cipsi ve Balkabağı Tozu ile servis edilen Balkabaklı Risotto eşlik ediyor. Fransız mutfağının sevilen lezzeti Balkabağı Sorbe ve Balsamico  sosuyla tatlandırılmış Dana Yanağıyla sunulan  Balkabağı Gnocchi, menünün güçlü tatlarını oluşturuyor. Tatlı seçiminde kült bir lezzet olarak öne çıkan suffle bu kez balkabağıyla yeniden yorumlanarak damakta harikalar yaratıyor.

1483968084_BALKABAGI

Rezervasyon için: (0212) 363 33 00

Total
0
Shares

Bir cevap yazın