Erkeklerin aşık olmak istedikleri kadınlarda aradıkları özellikler nelerdir? Bu sorunun cevabını veriyoruz.

Erkekler ve kadınlar karşı cinste farklı özelliklere bakabilirler. Hatta kişiden kişiye göre değişebilen ve karşı cinsi hayatına almak isteyenlerin olmazsa olmaz dedikleri bazı özellikler vardır. Bu konumuzda, erkeklerin nasıl kadınlardan hoşlandığı üzerinde duracağız. Bakalım erkekler kadınlarda hangi özelliklerden hoşlanıyorlar, nasıl kadınları beğeniyorlar. Siz de bu özelliklerin içinde kendinizi görebilir, ya da bu bilgilendirici rehberi okuyarak hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyler için bir an önce adım atmaya başlayabilirsiniz.

1- Kendi Ayakları Üzerinde Duran Kadınlar

Kendi ayakları üzerinde duran ve hayatını erkek arkadaşlarının istediği şekilde düzenlemektense kendisine ait bir hayatı ve planı olan kadınlar, karşı tarafta kendilerine güvenen bir imaj çiziyorlar. Kendine güvenen kadınlar, erkekleri en az dış güzellik kadar etkiliyor. Üstelik sadece erkek arkadaşınızla değil, ailenizle, arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla geçirdiğiniz zaman ilişkiniz açısından da oldukça önemli.

2- İlk Adımı Kadınlar Atarsa Ne Olur?

Bu konu yıllardır tartışılıyor ve üzerinde bir fikir birliğine varılmış değil. Bu nedenle “kaçan kovalanır” kuralını izlemekte fayda var. Toplumumuzdaki erkekleri anlamak için, yani onların sizinle gerçekten ilgilenip ilgilenmediğinden emin olmak için ilk adımı ondan beklemek daha etkili bir sonuç verecektir.

İlginizi Çekebilir: Platonik aşkınızı etkilemenin 7 yolu!

3- Seksi Bir Kadın Olun

İlişkinin başlarında ne çok utangaç ne de çok cesur olun. Olabildiğince dengeli bir tavır sergilemeye özen gösterin. Çok açık kıyafetler giymek, toplum içinde çok yakın temaslarda bulunmak erkeklerin belki hoşuna gidecektir ancak sizi ve ilişkiyi ciddiye almalarını zorlaştıracaktır.

4- Seks İçin Sıranızı Bekleyin

Günümüzde hala seks için evlenmeyi bekleyenler var. Sevdiklerinizle seks yapmaktan hoşlanıyor ve bunu normal bir ilişki biçimi olarak görüyor olsanız bile, yeni tanıştığınız erkeklerle seks yapmadan önce bekleyin. Çünkü seks sonrası salgıladığınız hormonlar, ilişkinize olduğundan fazla anlam yüklemenize ve yanlış yönlenmenize neden olabilir.

5- Değer Verdiğinizi Ona Gösterin

Ona değer verdiğinizi göstermek için pahalı hediyeler almanıza ya da kendinizi ona adamanıza gerek yok. Günlük işlerde ona yardım ederek, onu düşündüğünüzü ve değer verdiğinizi gösterebilirsiniz. Erkeklerin değer verdiği nasıl anlaşılır? diye de düşünmeyin. Kendinizi örnek alın.

6- Onu Destekleyin

Arkadaşlarınız ve yöneticileriniz arasında sevdiğiniz erkeği onore etmek, onun gözünde de yerinizi yükseltecektir. Böylece sizin onu sevdiğinizi anlayacak ve mutlu olacaktır. Yaptığı esprilere ve muzipliklere de gülmeniz bununla aynı etkiyi yaratacaktır. Mutlu ilişkinin sırrı aslında bu kadar basit!

7- Erkeklere Baskı Yapmayın

Gün içerisinde sevdiğiniz erkeği sürekli arayıp, onunla geleceğe dair planlar yapmak isteyebilirsiniz ama kendinizi biraz tutun ve bunu sonraya bırakın. Sürekli onu arayıp, gelecek planlarınızdan bahsederseniz, kendini kapana kapanmış hissedecek ve ilişkiden kaçacaktır. Bunu yapmaktan vazgeçin ve onun nasıl size yaklaştığını, kendisinin bu planları yapmaya başladığını görün. Sizi gerçekten seviyor ve istiyorsa yakında o yüzüğü parmağınıza takacaktır.

8- Taviz Vermeyin

Prensiplerinizden ödün vermeyin ve size yapılan haksızlıklara asla sessiz kalmayın. Ciddi bir ilişkinin gerekliliği de zaten budur. Eğer aldatılmayı asla affetmeyeceğinizi ve onur kırıcı davranışların asla geri dönüşü olmadığını bilirse size olan saygısı artacaktır.

9- İyi Olan Şeyi Seçen Biri Olduğunuzu Gösterin

Her zaman dürüst ve güvenilir biri olduğunuzu gösterin. Gideceğiniz yeri, yanınızdaki insanları saklamıyorsanız, ondan da bu tarz davranışlar beklediğinizi ona gösterin. Tabi en önemli ayrıntı onun da sizin gibi düşünmesi.

10- Aşk Kadını Olarak Onu Etkileyin

Onunla para ve diğer menfaatler için değil de sevgi ve aşk temelli bir birliktelik yaşadığınızı hissettirin. Bunun böyle olması, karşı tarafa sırf kendisi olduğu için yaklaşan birinin varlığını hissetmesine ve hem kendini iyi hissetmesine hem de partneri iyi hissettirmesine yol açacaktır.

Total
35
Shares

Bir cevap yazın