İSPANYOL MERDİVENLERİ’NE ÖVGÜ

Roma’nın sembollerinden İspanyol Merdivenleri’nin restorasyonu tamamlandı ve tarihi merdivenler Bulgari CEO’su Jean-Christophe Babin ve Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi katılımıyla gerçekleşen bir basın toplantısı ile yeniden açıldı.

Bulgari’nin 130. yıldönümü kapsamında, köklerinin dayandığı ve her daim markaya ilham kaynağı olan Roma şehrine 1.5 Milyon Euro değerinde yaptığı bağış ile teşekkür etme fırsatı bulduğu bu restorasyon sürecinin sonunda İspanyol Merdivenleri şehre, turistler ve vatandaşlar tarafından tamamıyla keyfi sürülmeye hazır, muazzam bir görkemle geri döndü.

İSPANYOL MERDİVENLERİ YENİDEN AÇILDI  45

 

Merdivenlerin açılışı, Piazza di Spagna’ya ışıklar yansıtan bir ayı temsil eden bir balona tutulmuş bir kadının, nazikçe yukarı yükselmesi ve yükselirken de basamakları kaplayan örtüyü kaldırarak merdivenlerin görülmesini sağladığı etkileyici bir sahne tasarımı ile sergilendi. Gösteri, Kataklò dans tiyatrosunun, ses,  ışık ve atletizmi harmanlayan nefes kesici gösterisi ile devam etti. Maestro Antonio Pappano yönetimindeki Orchestra of Accademia Nazionale di Santa Cecilia ise Rossini, Mozart, De Falla ve Bizet’den eserleri yorumladıkları müthiş bir klasik müzik konseriyle atmosferi zenginleştirdiler.

İSPANYOL MERDİVENLERİ YENİDEN AÇILDI  gf

 

İspanyol Merdivenleri aynı zamanda Bulgari tarihinin Via Sistina (1884‘de Romalı mücevher ustası Sotirio Bulgari’nin ilk mağazasını açtığı yer) ile bugünkü Via dei Condotti‘deki mağazası arasında bağlantı sağlayan kalbi olma özelliğini taşıyor ve marka, sonsuz şehir Roma’nın zengin tarihinden aldığı ilhamı koleksiyonlarına yansıtmayı sürdürüyor.

Bulgari Grup CEO’su  Jean-Christophe Babin, projeye ilişkin düşüncelerini şu sözlerle özetledi: “2014 yılında Bulgari’nin 130. yılını bu harika barok tarzı mimari mücevheri yeniden şehrimize kazandırma hayalimizle andık. Bugün, pırıltısıyla Roma’nın görkemini bir kere daha temsil eden bu anıtın geri dönüşünü tüm şehirle birlikte kutlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bulgari için bu merdivenler her zaman keyif ve çekicilikle ilişkili ve daimi olarak markanın kimliğiyle bağlantılı olacak. Bu benzersiz şehrin tüm dünyaya sunacağı tarifsiz güzelliği korumaya ve geliştirmeye devam etmek üzere ileride de Roma şehriyle başka projelerde iş birliği içinde olmayı umuyoruz.”

 

Alicia Vikander
Alicia Vikander

 

 

Gösteri öncesi misafirler, Bulgari’nin Via Condotti’de bulunan tarihi mağazasında gerçekleşen kokteyle katıldılar. Bu günün şerefine, merdivenlerden esinlenerek hazırlanan ve zümrüt, safir, amestist ve rubellit taşlarının ihtişamını yansıtan bir kolye de mağazada sergilendi.

Uluslararası basın mensupları ve VIP misafirler arasında İsveçli ünlü oyuncu  Alicia Vikander, Brezilya’lı top model Amanda Wellsh ve Tayvan’lı ünlü Aimee Yun-Yun Sun bulunuyordu.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın