koc

KOÇ

Son yıllarda yaşadığınız kötü deneyimlerden, yolunda gitmeyen işlerden ve “neden bütün aksilikler beni buluyor?” dediğiniz günlerden sonra yeni yıla daha ümitli başlamıştınız. Şubat, bir geçiş dönemiydi ama Mart sizin için aksiyon dolu olacak. Bu ay, tüm burçlar gibi, sizi de çok etkileyecek güçlü bir dolunay, bir güneş tutulması ve Uranüs-Pluto karesinin finali gerçekleşiyor. Yani, herkesin haritasında, ardı ardına önemli noktaları tetikleyecek olaylar yaşanacak.

Öncelikle, ayın ilk haftasında, 5 Mart günü oluşacak dolunay sizin, 6. evinizde gerçekleşiyor. Yani, günlük hayatınızda, rutin işlerinizde, sorumluluklarınız ve görevlerinizde ve en önemlisi sağlığınızla ilgili gelişmeler yaşanacak. Geçen aydan başladığınız işleri bitirebilir, günlük iş akışınızda bir yoğunluk veya değişim yaşayabilirsiniz. Pluto etkisiyle güzel ödüller veya sizden yaş-mevkice büyük kişilerden destek alabilirsiniz. Ay başında bir terfi bile alabilirsiniz. Eğer, sağlıkla ilgili devam eden bir teşhis süreci varsa durum netleşebilir. Koçlar hızlı hareket etmeyi sevdiği için sakarlıkları meşhurdur. 2 - 8 Mart günlerinde sağlığınıza dikkat edin. Tehlikeli sporlardan, sizi zorlayacak ortamlardan, stresten uzak durun. Normalden daha fazla zarara uğrayabilirsiniz.

Mart ayının ilk günlerinde, yaşanacak olan Mars ve Venüs kavuşumu, size normalden çok daha fazla seksilik, çekicilik ve karizma katacak. Özellikle aşk konusunda rakipleriniz var ise, sizden korkmalılar. Bu ilk on gün, kendinizi şeytani bir şirinlik içinde bulabilirsiniz. Yüzünüzde Hollywood yıldızlarında görülen türde bir gülümse olacak! Ancak, özellikle bekar Koç’lar bu enerji ile kendilerini sıra dışı hatta değersiz gönül oyunlarında bulabilir. Mesela, bir arkadaşının sevgilisine kur yapıp, onu baştan çıkarma zaferini tatmak isteyebilir. İçinizdeki adrenalin ihtiyacını böyle psikolojik oyunlarla kapatmaya çalışmayın yoksa sonuçlarına Nisan ayında katlanırsınız.

Bu ayın 14’ünden itibaren, Venüs parasal durumlarda değişimler yapacak. Ay sonunda kendinizi çok fazla para harcamış bulabilirsiniz. Venüs, sanat objeleri, mücevher, antika, İtalyan ayakkabılar gibi ihtiyaç olmayan şeylere, para harcatır.

Bu ayın 20’sindeki güneş tutulması, size önümüzdeki altı ay için harika bir enerji getiriyor. Özellikle iç dünyanız, ruhsal sağlığınız, vicdanınız ve kendinizle hesaplaşmalarınız için yeni bir dönem başlıyor. Fakat bu güçlü etki ile ayın son 10 gününü içinize kapanarak yalnız geçirmek isteyebilirsiniz.

Bu ay, Mayıs 2010’dan beri devam eden Uranüs-Pluto karesi serisinin 7. ve sonuncusu gerçekleşiyor. 2010’un ikinci yarısına bir geri dönün. O süreçten itibaren, ailede baba gibi otorite insanlar ile yaşadığınız kavgaları bir kez daha yaşayıp, ne kazanıp, ne kaybettiğinizi nihayet göreceksiniz.

Bir cevap yazın