koc

KOÇ

Siz bir Aslan burcu gibi çok süslü, püslü olmayı sevmezsiniz. Hatta bu burcun üyesi kadınlar genelde sportif giyimleri ve sadelikleri ile meşhurdur ama bu ay sizi bahar mı çarptı ne! Nerede, en iddialı giysiler, gözlükler, aksesuarlar ilginizi çekiyor. Üstelik, kendinize yeni bir imaj verip, bunu sosyal medya da paylaşmayı çok seviyorsunuz. Evde oturmak canınız hiç istemiyor. Yani, kısacası imaj, etkileşim, cazibe gibi reklamcıların çok sevdikleri sözcükler, 2015 Mayıs ayına sizin için damgasını vuran sözcükler olacak.

Bunun nedenlerine bakacak olursak, Merkür yani iletişim gezegeni, güzellik timsali Venüs ile güzel bir açısı var. İmaj derken sadece dış görünüş sanmayın, kalabalıklar önünde yaptığınız konuşmalar, arkadaş gruplarında yaptığınız tartışmalar, içinizdeki fikirlerinizi paylaşma duygusu da bu ay çok artacak. Uranüs, size gerçekleri söyle mesajı yollarken, aman ağzınızdan çıkan sözcüklere dikkat edin. Çünkü, bu ayın hemen başında 3 Mayıs Pazar, hem de Hıdırellez günü Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay sizi çok etkileyebilir. Hıdırellez, bize baharın coşkusunu ve sevincini, kıştan çıkışı müjdeleyen harika bir gündür. Ancak, siz o gün özellikle konuştuklarınıza dikkat edin, bir pot kırabilirsiniz. Bu ayın ilk on gününde de sırlarınızı korumaya özen gösterin. Cep telefonu, günceniz, bilgisayarınız, özel fotoğraflarınız, aklınıza ne gelirse sıkı korumaya alın. Çünkü, eğer sırlarınız veya gizli bir ilişkiniz, var ise ortaya çıkma potansiyeli yüksek. Yine bu dolunay size, zorlayıcı bir değişim, bir bitiş de yaşatabilir. Eğer bu ilk on gün içinde hayatınızdan çıkan bir aşk veya bir iş olursa, bilin ki bu kesin bir ayrılıktır. Asla geri dönmeyecektir. Zaten burcunuzda dolaşan ve sizin isyankar ve idealist yanınızı perçinleyen Uranüs yüzünden, aşırı tepkiler verme eğiliminiz var. Koç burcu, kendini çok çılgın diye tanımlar ama onun çılgınlığı asla kendi tanımladığı gibi değildir. Ani tepkileri hızlı unutursunuz sevgili Koç. Ancak, güçlü bir frenleme ve bir isteğinizin gerçekleşmemesi konusunda, yaşınız ne olursa olsun, küçük bir çocuk gibi ortalığı ayağa kaldırabilirsiniz. İşte bu ayın, ilk on gününde sizi böyle bir gerginlik bekliyor.

Ama bu arada, Venüs’ün de etkisi ile eğer kendinizi şımartmak, biraz fiziksel bakıma almak, biraz tatil, derseniz o zaman ilk 10 gün ideal. Ayın geri kalan kısmı, biraz karışık olacağı için, pek uygun şartlar karşınıza çıkmayabilir.
Neyse ki, bu ay para konusunda şanslısınız. Bu ayın 18’inde oluşan Yeni Ay, size yeni gelir kaynağı getirebilir. Maaşa zam, ek bir ödenek, ek bir iş, bir kiralama, aklınıza tüm ihtimalleri getirin bakalım. Eğer, para ile ilgili girişimleriniz de var ise, 18’inden sonraki özellikle beş gün adım atmak için çok doğru bir zaman olur.

Bu ayın önemli bir astrolojik hareketi de, meşhur Merkür retrosu… 18 Mayıs tarihinde, İkizler burcunda başlayacak gerileme, 11 Haziran tarihinde yine İkizler burcunda son bulacak. Artık, herkes öğrendi. Merkür retrosu,
teknoloji, ulaşım, uçak seferleri, bilgisayarlar, internet gibi konularda, aksama ve sorun çıkartır. Ancak, bir de iyi etkisi vardır. Geçmiş aylardan kapanmamış veya sürünceme de kalmış konuları yeniden gündeme getirir ama bu kez kesin sonucu görürsünüz. Yani, eski veya yarım projeleri revize etmek için harika bir zamandır Merkür retrosu, sakın bu fırsatı kaçırmayın.

Total
130
Shares

Bir cevap yazın