Bu yöntemler sayesinde koyu lekelere sahip, en problemli dişlerinizin bile görünümünü düzeltebilirsiniz.

6

Prep-less Porselen Lamina

Tırnak kalınlığında, istenen renk, boy ve formda özel olarak hazırlanmış bir porselen tabakasının dişin ön yüzüne yapıştırılması işlemidir. Porselenden imal edilen bu kaplamalar ortalama 0,7 mm kalınlığında, ışık geçirgenliğine sahiptir. Mevcut bir diş üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazırlanıp yerleştirilirler. Prep-less Porselen Lamina uygulanacak dişlerde az miktarda da olsa bir aşındırma yapmak gerekir. Bu yapılan aşındırma oranı dişin formuyla, rengiyle, konumuyla doğru orantılı olarak belirlenir.

Diş Hekimi Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, tedavinin laboratuvar aşamasının yaklaşık bir hafta-on gün sürdüğünü, ancak dudakların yeni görünüme uyum sağlamasının üç-dört haftayı bulabileceğini vurguluyor. Çağdaş Kışlaoğlu bu uyum sürecinde bazı dudak egzersizleri ve yüksek sesle okuma tavsiye ediyor.

Nelere dikkat etmek gerekir?

Lamina uygulamaları teknik hassasiyet gerektiren uygulamalardır. İyi bir klinik ve laboratuvar çalışması gerektirir. Hekimin ve diş teknisyeninin bu konu üzerine teknik bilgisinin ve estetik görüşünün ve yeteneğinin gelişmiş olması gerekir. Ayrıca uygulamanın dayanıklılığını arttırmak için çok sert gıdaları ısırmaktan ve tırnak yeme alışkanlığından vazgeçmek de gerekir.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın