Ocak ayının ayrıntılı burç yorumları;
koc

KOÇ

Gücünüzün ve kararlılığınızın artacağı bir aya giriyorsunuz sevgili Koç. Öncelikle savaş, direnç, cesaret gezegeni Mars, sizin adeta devrelerinizi yeniliyor. Adeta bir Star Wars yıldız pilotu gibisiniz. Öte yandan yine Mars ve Güneş arasındaki güzel açı, size büyük bir direnç veriyor. Ocak ayında ele alacağınız bir çok konuda, başarıya açıksınız. Ancak duygusal hayatınız biraz karışabilir. Daha doğrusu ayın ilk iki haftası kırılgan, hassas, abartıcı bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Aile sorumlulukları da ayın 20’isnden sonra artabilir.

Bu ayın 10’unda gerçekleşen yeni ay, sizin kariyer, başarı ve liderlik evinizde oluyor. Yani, başarılarınızı, kariyer imajınızı, liderliğinizi bir üst safhaya taşımak için harika bir dönem başlıyor. Eğer işsizseniz, yeni iş fırsatları ve randevular gündeme gelebilir. Eğer yaptığınız işi değiştirmek veya başka yöneticilerle de temasa geçmek istiyorsanız, yine bu ayın 10 ve 18 arasındaki günler çok uygun bir zaman. Ödüller gelebilir, alkışlar size sevgili Koç. Eski çalıştığınız iş yerlerine de bir haber uçurun, oradan da size yeni yıl için yeni pozisyonlar gelebilir. Eğer yeni yıl için özel proje ve sunumlarınız var ise, Ocak ayı boyunca sizin için fırsatlar son derece uygun… Ancak siz de boş oturmayın, bu şanslı dönemi çalışarak ve iş dünyasına ben buradyım diye kendinizi göstererek girin.

Ocak ayının en belirleyici havasını ise bizim sevgili Merkür’ümüz belirliyor. Bu ay yine tersliği üzerinde! 5 ve 25 Ocak tarihleri arasında geri gidecek. Yani bu tarihler içinde öncelikle son model bir otomobil, tv, notebook, cep telefonu, gibi ürünler almak için uygun değil. Arızalara, internet çökmesi, virüs yeme gibi durumlara da dikkatli olmak lazım. Yine bu tarihlerde önemli sunumlar, proje açıklaması, yeni bir işe kalkışma da önerilmez. Bir iş yeri açmak, bir teklif de bulunmak veya bir uzun seyahata çıkmak istiyorsanız, gölgeli günlerinde biteceği 15 Şubat sonrası uygundur. Merkür retrosu sadece eski aşk, eski dost, eski yarım kalmış proje gibi; ah şimdiki aklım olsaydı dediğiniz durumları bazen geri getirir ve size son bir şans sunar. O yüzden böyle bir geri geliş yaşarsanız, bunun artık son fırsatınız olduğunu düşünüp, ona göre davranın.

Gelelim bu 24’inde gerçekleşecek dolunaya… Eğer aşıksanız veya hoşlandığınız, bir süredir flört ettiğiniz biri var ise, yılın ilk ayında mühim olaylar yaşayacaksınız. Geçen yıl yaşadığınız aşkı düşünün, işte bir final yaklaşıyor. Sevgilinizle yaşanan bir tartışma, bir fikir ayrılığı veya o zaman üzerinde durmadığınız bir kıskançlık; büyümüş, büyümüş birden karşınıza yeniden koca bir paket olarak çıkacak olabilir. Sevgilinizin size resti çekeceği ve sert bir konuşma yapacağı bir gün de yaşayabilirsiniz. Daha da kötüsü, bir ayrılık yaşanabilir. Belki de, siz içten içe bu vedanın yaklaştığını biliyordunuz ve düzeltmek için, kılınızı bile kıpırdatmadınız. Artık bundan sonrası kaderin oyunumu bilmemem. Fakat, sizin gibi aktif bir burcun kolay, kolay yalnız kalmayacağı kesin. Ancak, en az altı ay boyunca bu ayrılığın hayaletleri sizi kovalamaya devam edecek, o yüzden son kez düşünün derim. Böylece iş ayrılık noktasına gelmeden, bir çözüme kavuşturur ve yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Öte yandan, eğer sağlıklı bir şekilde ilerleyen bir ilişkiniz var ise, dolunay sayesinde işler birden hızla ciddiye de binebilir. Bu dolunay cazibesi ile soğuk kış günlerinde, hayranlarınızın sayısı artabilir! Mars size aktif ve enerjik bir hava veriyor, sabah koşarken bile biri ile tanışabilirsiniz valla. Eğer yaratıcılık gerektiren bir kariyeriniz var ise, orada da bazı yükselişler yaşanabilir. Çocuklarınızla gerginlikler yaşanabilir, olgunca davranmaya çalışın. Dolunay bir çok insana ağır duygusallık yaşatır. O yüzden, çocuklarınıza anlayışla yaklaşmaya ve sabırlı olmaya bakın.

 

Total
7
Shares

Bir cevap yazın