Julia roberts, tatlı alışkanlıgınızdan kurtulun

Şekere olan bağımlılığınızdan tek seferde ve kesin olarak kurtulmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacak.

Günde ortalama 100-150 gram şeker ve tatlandırıcı kullanıyoruz. 'The 6 Pillars of Nutrition' kitabının yazarı Dr. Mike Roussell'ın tavsiyeleriyle vücudunuza aldığınız şekeri azaltın.

 

1) Kutulardan vazgeçin: 10 çay kaşığı şekerden kurtulun

Öncelikle gazlı içecekleri diyet versiyonlarıyla değiştirin çünkü tatlı alışkınlığından kolay kurtulamayacaksınız. Bir hafta sonra ise bir dilim limon eklenmiş sodayı tercih etmeye başlayın.

 

2) Yoğurdunuzu doğal yoldan tatlandırın: 2-4 çay kaşığı şekerden kurtulun

Meyveli yoğurtlar ortalama 30 gram şeker içerir ve bu şekerlerin çoğu da 'ilave şeker'dir. Doğal yoğurtlara yaban mersini karıştırın ve tarçın serpin.

 

3) İşlenmemiş gıdalar ve tahılları tercih edin: 2-10 çay kaşığı şekerden kurtulun

Enerji barları, çikolata, bisküvi yerine kepekli tahıllar,  fındık, sebze, ve lif bakımından zengin meyveler (elma, armut, çilek ve benzeri) yiyin.

 

4) Meyve suyunuzu sulandırın: 2-3 çay kaşığı şekerden kurtulun

Meyve suları beslenme programımızdaki ilave şekerlerin %10'unu içerebilir. Meyve sularınızı %50 oranında sulandırın ve alacağınız kilojülleri azaltın.

 

5) Mısır gevreğinizi takas edin: 2-4 çay kaşığı şekerden kurtulun

Mısır gevrekleri yerine yulaf tercih edin. Tatlandırmak için yarım kaşık vanilyalı protein tozu ekleyin. 10 gram protein eklemiş olacaksınız.

ızgara meyve, tatlı alışkanlığınızdan kurtulun

6) Tatlınızı kendiniz seçin: 2-10 çay kaşığı şekerden kurtulun

Izgara meyveler sağlıklı bir doz lif içermesi ile bir tatlılık sağlar ve güzel bir tatlı seçeneğidir. Bizim tavsiyelerimiz: şeftali, greyfurt ve karpuz.

 

Bir cevap yazın