Temmuz ayı astroloji yorumunuz:

 

koç

Koç

Bu ayı bir ev kuşu olarak geçiriyorsunuz, sırt çantanızı dolaba kaldırın şimdilik. 4 Temmuz Yeni ayı ev ve ailenizle ilgili yeni gelişmelere vesile olacaktır. Evinizi yenileyebilir, değiştirebilir ya da ev, emlak ya da arsa satın alabilirsiniz. Ailenizle olan ilişkileri geliştirmenin tam zamanıdır. Kariyerinizle ilgili planlar yaparak ileriye dönük nasıl bir hedef belirliyorum? Bu hedefe ulaşmak için neler yapmalıyım? sorularını kendinize sorabilirsiniz. Aileyle baş başa çıkılan bir tatil veya aile yemekleri şu günlerde size en iyi morali  verecektir. Yine aileniz vesilesiyle birisiyle tanışmanız yani çöpçatanlık da olabilir.

7-22 Temmuz arası miras, ölüm, nafaka, ödemeler, borç, kredi, alacaklar konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Eş ya da ortağınızın borçlu olduğu bir konuda elinden para çıkabilir.

20-26 Temmuz arası aşk kapınızı çalarak hayatınıza güzellikler getirebilir. Çocuk sahibi değilseniz sürpriz bir hamilelik haberi alabilir ya da çocuğunuz varsa güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yaratıcı enerjinizin çok yükseldiği etkiler var.

19 Temmuz dolunayı ise öfkeli bir gün olabilir. Varolan birikmiş kıskançlık, yalan, iftira gibi şeyleri dayanamayıp kusabilirsiniz. Özellikle de iş, çalışma veya eğitim ortamınızda yöneticinizle, idari güçlerle gerginlik yaşanabilir. Ancak eğer yükselen bir ivme çiziyorsanız, o zaman da terfi alabilir, işinizde yükselebilirsiniz. Evlilik ya da sosyal statünüzü değiştirecek adımlar atabilirsiniz.

NOT: Bu ayın önemli bir transiti tüm burçları etkiliyor, Chiron retrosu! Chiron, bana göre astrolojinin acı, hüzün, pişmanlık, hastalık, huzursuzluk, tatminsizlik gibi bir çok öğesini barındırdığı için en arabesk yıldızlardan biri, bir nevi Yeşilçam yıldızı! Haziran’ın son günlerinde Retro sürecine giren bu yıldız, Aralık ayına kadar hayatımıza bir drama getirebilir. 21 ve 25 derece arasında Balık burcu olan kişiler bu transitten en çok etkilenecek kişiler arasında yer alıyor. Yine kişisel haritanızda bu dereceler arasında Balık olan bir ev, varsa oraya da etki düşecektir. Bu transitten Başak, İkizler ve Yay burcu da etkilenecek diğer burçlar arasında yer alıyor. Bu süreçte eskiden onarmadığınız duygusal yaralar yeninden kanamaya başlayabilir. Eski aşklar, ayrılıklar, dargınlıklar yeniden sizi üzebilir. Duygusal konularda artık akıllandım olmaz kanmam dediğiniz bir şeyi yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz. Yalnızlık veya değersizlik gibi hisler baskın olabilir. Fiziksel sağlığınız da etkilenebilir, yorgunluk, isteksizlik, kötü beslenme, gibi şeylere teslim olabilirsiniz. Aralık ayına kadar olan bu süreçte, öncelikle sağlığınıza dikkat etmeniz şarttır. İçsel konularda ise dert küpü olmak yerine, bir yaşam koçundan faydalanmak, manevi ritüeller, negatif insanlardan kaçmak, bir hobi edinmek gibi bir çok yol sizi bekliyor.

 

Bir cevap yazın