Sonbahar – Kış 2019 sezonunda başlayacak dizilere kitlenmiş durumdayız. Yayınlanan fragmanlara göre hem senaryo hem de dizi kadrosu şimdiden heyecan uyandırmakta. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu ve Berrak Tüzünataç’ın yer aldığı Kurşun dizisi bu heyecan verici listenin ilk sırasında yer almakta.

2020’de yayınlanacağı kesinleşen yapımları da bu merakla beklenen Türk dizileri listesinden tutmak oldukça zor. Onlardan biri de; başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay ve Nur Fettahoğlu’nun yer aldığı dizi Babil.

İşte izlemek için sabırsızlandığımız 2019 sonlarında ve 2020’nin ilk aylarında yayınlanacak olan Türk dizileri.

#1 Saygı

Blu TV’nin duyurduğu yeni dizi projesi Saygı, heyecanlı bekleyişi başlattı. Başrollerinde Miray Daner ve Boran Kuzum’un yer alacağı dizi Blu TV’de yayınlanacak. En son Vatanım Sensin dizisinde bir araya gelen iki oyuncu, şimdi yenin yan yana. 2020 yılında yayınlanmaya başlayacak dizinin konusu ise; Behzat Ç.’nin spin-off’u olacağı yönünde.

#2 Kurşun

Kurşun, 23 Ekim Çarşamba akşamı başlıyor.

23 Ekim Çarşamba günü FOX TV’de yayınlanmaya başlayan Kurşun dizisinin ne yazık ki yayın hayatı kısa sürdü. FOX TV’nin en iddialı dizisi olarak gösterilen Kurşun dizisi, ilk haftalarda izleyiciler tarafından oldukça sevilmişti. Ancak ilerleyen haftalarda reytinglerde düşüş yaşamıştı. Bu nedenle de 4 Kasım’da ekranlara veda etti.

Kurşun Dizisinin Konusu +

1970’lerin İstanbul’unda adalet arayan Savcı Orhan Atmaca (Engin Altan Düzyatan) ve kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’in (Burçin Terzioğlu) yer altı dünyasına karşı birlikte verdikleri mücadele anlatılmakta.

#3 Azize

Azize’nin başrollerinde; Hande Erçel ve Buğra Gülsoy yer alıyor

Başrollerini Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un paylaştığı ve Kanal D’de yayınlanacak olan dizi Azize, geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragmanıyla merak uyandırdı. Çekimlerine ekim ayında başlanan dizinin ilk bölümü 19 Kasım Salı günü Kanal D’de yayınlandı.

Azize Dizisinin Konusu +

Azize, bir intikam ve aşk hikayesini anlatacak. Güçlü bir mafya ailesi olan Alpanlar tarafından ailesi dağıtılmış hayatı paramparça olmuş bir kız çocuğu; Melek. Şimdiki adıyla Azize… Hayattaki tek varlığı kardeşini koruyabilmek için ayakları üzerinde durmayı başarmış, bütün geçmişini geride bırakıp kendine yeni bir hayat kurmuş güçlü bir kadın artık o.

Fakat kardeşine de dokunacak o zalim eller. Yıllar önce annesini ve babasını elinden alan Alpanlar bu kez Azize’nin hayattaki tek varlığı olan Yiğit’e de zarar verecek. İşte o gün yemin edecek Azize; Ona bunu yaşatanlardan hesap soracak. Artık tek bir amacı var hayatta, ailesinin intikamını almak. Amacı uğruna mücadelesini sürdürürken ummadığı bir engelle karşılaşacak fakat… Aşk… Aşkı bulan kendini unuturmuş derler. Azize’nin hayattaki en büyük düşmanı olan Alpanlardan biri, ailenin en zeki, en mert, en yürekli adamı Kartal, Azize’ye aşık olacak.

Kartal’ın ailesine benzemediğini gördükçe Azize de düşecek bu aşka… İntikamına giden yolda kendisi ile mücadele etmeye başlayacak Azize. Kardeşine verdiği sözü tutabilecek mi yoksa aşkına teslim mi olacak… Sonunda kim kazanacak… Aşk mı? Yoksa İntikam mı?

#4 Doğduğun Ev Kaderindir

doğduğun ev kaderindir’in başrolünde İbrahim çelikkol ve demet özdemir yer alıyor

Son olarak Erkenci Kuş dizisinde izlediğimiz Demet Özdemir ile uzun süredir ekranlarda olmayan İbrahim Çelikkol’un buluştuğu dizi Doğduğun Ev Kaderindir de bu listenin iddialı yapımlarından. İlk tanıtımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yapımın yayın tarihi henüz bilinmiyor.

Doğduğun Ev Kaderindir Dizisinin Konusu +

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanından uyarlanan Doğduğun Ev Kaderindir, gerçek bir hayat hikayesine dayanıyor. Mehdi (İbrahim Çelikkol) ve Zeynep’in (Demet Özdemir) zorlu aşkının anlatılacağı yapım merakla beklenenlerden.

#5 Atiye

Atiye, Netflix’in ikinci türk orijinal dizisi olma özelliğini taşıyor

Netflix’in ikinci Türk orijinal dizisi olan Atiye, izlemek için sabırsızlandığımız yapımlardan. Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya ve Civan Canova gibi güçlü oyuncu kadrosuna sahip olan dizi Atiye, Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanmakta.

Anadolu topraklarından geçerek İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan bir hikaye anlatan dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor. Dizi, 27 Aralık Cuma günü Netflix’te yayınlanacak.

Atiye Dizisinin Konusu +

Dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin (Beren Saat) sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

#6 Aşk 101

Aşk 101, 2020’de Netflix Türkiye’de.

Netflix Türkiye’de izleyeceğimiz bir diğer dizi ise; Aşk 101. Senaryosunu Meriç Acemi’nin yazacağı dizinin güçlü oyuncu kadrosunda yer alan isimlerden birkaçı ise şöyle; Bade İşçil, Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Kubilay Aka, Alina Boz… Dizinin Ocak 2020 yılında yayınlanması bekleniyor.

Aşk 101 Dizisinin Konusu +

1990’lar Türkiyesi’nde, dışlanmış bir grup genç, onlarla kalmak için sebebi olsun diye sevgili öğretmenlerini birine âşık etmek için el ele verir.

#7 Sefirin Kızı

sefirin kızı dizisinin ilk fragmanı yayınlandı.

Neslihan Atagül Doğulu ve Engin Akyürek’i buluşturan dizi özellikle de başrol oyuncularının yoğun hayran kitlelerince heyecanla bekleniyor. Çekimlerine 25 Ekim’de Muğla’da başlanan dizinin ilk fragmanı Star TV ekranlarında yayınlandı. İzleyicilerin merakla beklediği Sefirin Kızı dizisi 16 Aralık Pazartesi günü Star TV’de yayınlanacak.

Sefirin Kızı Dizisinin Konusu +

Yurt dışı çekimleri Montenegro’da gerçekleşecek dizinin yurt için çekimleri ise Muğla’da devam edecek. Sancar (Engin Akyürek) bulunduğu yörede sözü geçen varklı ve güçlü bir adamdır, Sefirin kızı Nare (Neslihan Atagül Doğulu) ile yaşayacağı zorlu aşk onu ne denli değiştirecek. Dizinin yayın tarihi henüz belli değil.

#8 Babil

Dizinin iddialı kadrosu şimdiden merak etmemize sebep oldu

Yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın üstlendiği dizi Babil’in ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Başrollerinde Halit Ergenç, Birce Akalay, Aslı Enver, Nur Fettahoğlu ve Ozan Güven’in yer aldığı dizi Babil, beIN Connect’te yayınlanacak. Yayın tarihi henüz belli olmayan dizinin 2020’de yayınlanması bekleniyor.

Babil Dizisinin Konusu +

Konusu henüz belli olmayan dizide, Ozan Güven ve Halit Ergenç’i ellerinde para dolu bir çantayla koşarken görüyoruz. Parayı, hastanede yatan bir çocuğa ve yanındaki annesine getirdiğini gördüğümüz diziye dair detayları merakla bekliyoruz.

#9 Firuze

Tuba Büyüküstün ve Kenan İmirzalıoğlu’nu buluşturacağı söylenen Firuze dizisi de 2020 yılında yayınlanacak gibi duruyor. Dizinin konusu henüz belli değilken, Netflix Türkiye’de yayınlanma ihtimali konuşulmakta.

#10 Ferhat İle Şirin

ferhat ile şirin dizisi şimdiden merak uyandırıyor.

FOX’ta yayınlanacak Ferhat İle Şirin dizisinin başrollerini Cansu Dere, Tolga Sarıtaş ve Leyla Tanlar paylaşacak. Dizinin yayın tarihi 2 Kasım Cuma günü olarak belirtildi.

Ferhat İle Şirin Dizisinin Konusu +

Yönetmenliğini Mehmet Ada’nın yaptığı, senaryosunu ise Savaş Korkmaz’ın yazdığı efsanevi aşk hikâyesi Ferhat İle Şirin, modern bir aşk hikâyesi olarak günümüze uyarlanıyor. Dizi aşk acısını, nefreti, tutkuyu, ihaneti ve intikamı bir arada sunacak.  

#11 Güvercin

güvercin dizisi 24 kasım pazar günü yayınlanacak.

24 Kasım’da Pazar günü ilk bölümüyle Star TV’de ekranlara gelecek olan Güvercin dizisi de çok konuşulan yapımlar arasında yerini alıyor. Güvercin dizisinin oyuncu kadrosunda; Mehmet Ali Nuroğlu, Almila Ada, Menderes Samancılar gibi isimler yer alıyor.

Güvercin Dizisinin Konusu +

Kan davası konu edilen Güvercin dizisinde Kenan ve Zülüf’ün aşkı anlatılacak. Kuyuya atılan Zülüf öleceğini düşünürken, babasının kan davalı olduğu Kenan, Zülüf’ü kuyudan kurtarır. Kenan, Zülüf’e görür görmez aşık olur.

#12 Hekimoğlu

hekimoğlu dizisi ne zaman başlıyor?

Amerika’nın en çok sevilen House Md dizisinden uyarlanan Hekimoğlu, 17 Aralık Salı günü Kanal D’de yayın hayatına başladı. Yönetmenliğini Yağmur Taylan ve Durul Taylan’ın yaptığı dizinin senaristliğini Berkun Oya üstleniyor. Dizinin başrollerinde Müslüm filmiyle adından sıkça söz ettiren Timuçin Esen, Okan Yalabık, Damla Colbay, Kaan Yıldırım ve Ebru Özkan gibi isimler yer alıyor.

Hekimoğlu Dizisinin Konusu +

İlk tanıtım fragmanıyla izleyicinin dikkatini çeken Hekimoğlu dizisinde, Ateş Hekimoğlu enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda oldukça ünlü ve başarılı bir doktor. Başarılı olmasının yanında huysuz ve kuralları önemsemeyen Hekimoğlu, bu karakter özellikleri yüzünden hastanelerde çok fazla barınamaz.

#13 Zemheri

zemheri dizisinin ilk fragmanı yayınlandı.

Alperen duymaz, Ayça Ayşin Turan, Caner Cindoruk, Şebnem Dönmez ve Zerrin Tekindor gibi isimlerin yer aldığı Zemheri dizisi yakında Show TV ekranlarında yayınlanacak.

Zemheri Dizsinin Konusu +

Resurrection dizisinden uyarlanarak hazırlanan Zemheri, iki üvey kardeşin aşk hikayesini bizlere aktaracak.

#14 Ramo

Ramo dizisi çok yakında Show TV’de.

Murat Yıldırım’ın başrolünde yer aldığı Ramo dizisi, çok yakında Show TV ekranlarına gelecek. BKM’nin yapımcılığını üstlendiği dizinin senaryosunu Yılmaz Şahin, yönetmenliğini ise Alp Akaydın yapıyor. Dizinin kadrosunda Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, İdil Fırat, İlhan Şen, Sacide Taşanerve gibi isimler yer alıyor.

Ramo Dizisinin Konusu +

Ramo dizisinde iki aile arasında yaşanan çatışmalar ve bu çatışmalar arasında kalan büyük bir aşkın konusu işlenecek.

#15 Rise Of Empires: Ottoman

Rise Of Empires: Ottoman dizisi 20 Ocak 2020’de Netflix’te.

Tuba Büyüküstün’ün başrolde olacağı Rise Of Empires: Ottoman dizisi 20 Ocak 2020’de Netflix’te yayınlanacak.

Muhafız, Atiye, Love 101 gibi dizilerden sonra Netflix yepyeni bir seriyle karşımıza çıkıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nu konu alan Rise of Empires: Ottoman şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Belgesel ağırlıklı dizide Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu ve Damla Sönmez gibi isimler olacak.

Rise Of Empires: Ottoman Dizisinin Konusu +

Belgesel tadında bir seri olacağı duyurulan dizide, Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemi ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatı konu edilecek. Dizi sadece altı bölümden oluşacak.  

Total
0
Shares

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.

Çerez ayarları

Aşağıda bu web sitesinde hangi tür çerezlere izin vereceğinizi seçebilirsiniz. Seçiminizi uygulamak için "Çerez ayarlarını kaydet" düğmesini tıklayın.