Makyajınızı silmeden yattığınız ve bebekler gibi bir uyku çektiniz. O zaman sabah ilk iş olarak bir yüzleşme yaşayacağınızı biliyorsunuzdur zaten. Bu yüzleşmeyi profesyonel bir şekilde yaşamanızı sağlayacak önerilerimiz ise aşağıda.

Sosyal hayat ve profesyonel iş yaşamı arasında bir denge kurmak kimi zaman oldukça yorucu olabiliyor. Bu gerekçe, haklı çıkarmamakla birlikte, gece uyumadan önce makyajı silmeden, yatağa geçilebiliyor.

Fakat çok az çaba göstererek bile bu yaklaşım konusunda (bile bile makyajla uykuya dalmak) ustalaşmanız oldukça mümkün. Burada radara aldığımız kısım; makyajlı bir şekilde gerçekleşen iyi bir gece uykusundan nasıl uyanacağınız ve sabah atacağınız o ilk adımlar. Ayrıca uyku öncesi cilt bakımının önemini de tam bu noktada hatırlamanın faydası var.

makyajınızı silmeden uyuduğunuz gün sonrasında, sağlığınız ve güzelliğiniz için takip etmeniz gereken pek çok adım olabilir

#1 Geç Olsun Güç Olmasın! Cilt Temizliği

Eğer yastığınız gece boyunca tüm makyajınızı "temizlememişse" sabah ilk iş olarak, yumuşak bir köpüklü temizleyici kullanarak, yüzünüzde kalan makyaj kalıntılarından kurtulun. Makyaj kalıntısıyla susuz kalmış cildi geri kazanmak için bir kolajen takviyesi veya nemlendirici kullanmak oldukça önemli.

#2 Aydınlık Bir Yüz

Bir yüz masajı (genel olarak kan pompalama amaçlı) ile genel cilt tonunuzu geri kazanabilir ve aydınlatıcı bir astar kullanarak da bu süreci hızlandırabilirsiniz. Buradaki önemli nokta ise cildi kapatmak için nemli, hafif bazlı bir astar tercih etmek olmalı, kullanın.

Kolay uygulama ve doğal kaplama için kalem şeklinde, mineral bazlı bir kapatıcı tercih edebilirsiniz. Makyaj sanatçısı Rachael Brook, aydınlatıcı özellikleri ile orta derece bir kapatıcı önermekte.

makyajı temizledikten sonra sağlıklı ve doğal bir görünüme kavuşmak için cildinize masaj yapabilirsiniz

#3 Gözlerinizin Gücü Adına

Gözlerinizin iç köşelerine parıltılı bir vurgu uygulayarak, karanlığı ve şişkinliği hafifçe ortadan kaldırabilirsiniz. Beyaz veya nude renk göz kalemi kullanarak gözünüzün daha büyük ve "uyanık" görünmesini de sağlayabilirsiniz.

İçinde çok fazla parıltı olan bir şey asla kullanmayın. Bu şekilde doğrudan dans pistinde çıkacak gibi görünmeniz mümkün. Daha dinç görünmek adına en sevdiğiniz maskaraya da şans verebilirsiniz.

#4 Daha Fazlasına Gerek Yok

Yukarıdaki ufak önerilerin haricinde gözlerinizdeki yorgunluğu makyajla kapatmaya kalkışmayın, bu geri tepebilir. Bu yaklaşım kanlı gözlerin görünümünü daha da kötüleştirebilir… Ve bunu kim ister? Hiç kimse.

YORGUN GÖRÜNÜMÜ VE KANLI GÖZLERİ MAKYAJLA KAPATMAK SAĞLIKLI BİR YÖNTEM OLMAYACAKTIR ANCAK DUDAK MAKYAJINIZA ODAKLANMANIZ DA BİR SAKINCA OLMAYACAKTIR

Son Dokunuşlar

Gün boyunca başka nasıl "ayakta kalmayı" başarabilirsiniz? Rachael Brook, dudak makyajınızda her zamankinden biraz daha bronzlaştırıcı uygulayabileceğinizin altını çiziyor.